אוהבים מדי את הכלב שלכם? זו יכולה להיות בעיה

אין כוח חזק יותר מאהבה, אך לעתים, בעת שתעניקו ממנה קצת יותר מדי לכלב שלכם – אתם בעיקר מזיקים לו. אם אתם מגדלים ילדים, לבטח אתם יודעים שהנוסחה המנצחת היא השידוך שבין אהבה גדולה ובין הצבת גבולות. דומה הדבר עם הכלב שלכם: העניקו לו אהבה גדולה, אך דעו להציב בפניו את הגבולות הנדרשים:

הכלב הופך להיות תלותי בכם

כשאתם מאמצים כלב, אין דבר שאתם רוצים להעניק לו יותר מאהבה גדולה. ואכן, ישנם מחקרים שלפיהם גידול כלב, הכולל הענקת אהבה וקבלת אהבה, יכול לסייע רבות בהתפתחות הילדים, בתחושת השלווה ואפילו בהפחתה של חרדות ודיכאון. עם זאת, בעת שאתם מעניקים לכלב שלכם קצת יותר מדי – אתם יכולים להפוך אותו תלותי בכם.

אותה תלות יכולה לבוא לידי ביטוי בכך שהוא יבכה ממושכות בעת שתצאו מהבית, הוא יהיה קנאי כלפיכם ולא יתן לאיש להתקרב אליכם ואף יהיה תקיף למי שיהיה בסביבכתם. אהבו את הכלב שלכם כאילו והוא כלב, לא כאילו והוא הילד שלכם.

כלב מפונק יהיה פחות ממושמע

כלב שזוכה באהבה הגדולה שלכם, גם לומד להבין את המקום שלו: המלך של הבית. כך, הוא הופך בהדרגה גם לכלב מאד מפונק וכזה שמודע לאהבה הגדולה שלכם כלפיו. התוצאה בסופו של דבר תהיה שהוא יהיה פחות ממושמע לפקודות שלכם, פשוט מאחר והוא ילמד כי לא משנה מה – אוהבים אותו. הכלב שלכם צריך ללמוד כי בכדי לזכות באהבה שלכם עליו לציית לפקודות שלכם, להיות קשוב וממושמע ולנהוג על פי הכללים שתכתיבו לו.

אף פעם לא מאוחר לאלף את הכלב

תכנית של אילוף כלבים יכולה לתרום לכם רבות עם גידול הכלב שלכם, כאשר כל מאלף לבטח יגיד לכם כי יותר מדי אהבה לא מטיבה עם הכלב. אמנם ישנה עדיפות רבה לאלף את הכלב כבר בהיותו גור קטן שטרם למד התנהגויות והרגלים, אך בהחלט שניתן גם לאלף כלבים בוגרים – גם אם המלאכה מעט מורכבת יותר.

איך בוחרים מאלף?

את המאלף לכלב שלכם יהיה כדאי לבחור על פי הפרמטרים הבאים:

  • מאלף בעל ניסיון ידע להתאים תכנית אילוף איכותית ומתאימה יותר. בנוסף, מאלף בעל ניסיון יגרום מהר יותר לשינוי בהתנהגות הכלב.
  • שיטת האילוף צריכה להתבסס על חיזוקים חיוביים. מעבר לכך שהתהליך נעים יותר ומפרה יותר לכלב וגם לכם, הרי שהתוצאות משיטת אילוף זו טובות יותר.

כתיבת תגובה