אחת ולתמיד: איך מרצים יודעים לזהות העתקות בעבודות?

גם אם אתם בטוחים שעליתם על הנוסחה להצלחה, כדאי שתנקטו באמצעי זהירות. בתור סטודנטים הנמצאים דרך קבע תחת לוחות זמנים קשוחים מאד, קל לכם מאד להתפתות להעתיק – גם בעבודות וגם במבחנים. רגע לפני שגם אתם עושים הצעד הלא מוסרי, כדאי שתהיו מודעים לכך שהמרצים שלכם יודעים לזהות בקלות העתקות בעבודות אקדמיות שאתם מגישים:

עד כמה קל להעתיק בעבודה אקדמית? קל מאד

הבעיה הגדולה ביותר שגורמת ללא מעט סטודנטים ליפול בפח, היא העובדה כי קל מאד להעתיק בעבודות. בשונה ממבחנים הנערכים באולם הרצאות, בחדר הפרטי שלכם בבית איש לא מפקח עליכם ועל מהלך העבודה שלכם. כך, יותר ויותר סטודנטים מתפתים לבקש מחבריהם להעתיק מהם חלקים שלמים מהעבודה שהם כבר כתבו. כל הנדרש מכם הוא בסך הכל להעשות "העתק-הדבק" ולשכתב את הפסקה. בפועל? אתם מסתכנים.

תוכנות שיודעות לזהות פסקאות זהות

גם אם ידעתם וגם אם לא, המרצים שלכם עושים שימוש בתוכנות שיודעות לזהות פסקאות זהות. בעת שהם מקבלים לידיהם עבודות אקדמיות מכל הסטודנטים, הם משווים כמה עבודות לטובת מדגם. אותה השוואה מתבצעת המון פעמים באותה תוכנה, כאשר ניתן באמצעותה להשוות את הפסקאות שבכל עבודה. כל עוד עשיתם עבודת שכתוב יפה, התוכנה לא תדע לעלות על הפסקה המועתקת. עם זאת, כל עוד העתקתם את הפסקה בדיוק כפי שהיא או חלקים ממנה, התוכנה תדע לזהות זאת.

בדיקה רוחבית של שאלות – עד כמה הן זהות?

לא כל המרצים עושים שימוש בתוכנות מתקדמת שכאלו, אך אין זה אומר שהם לא בודקים את מקוריות העבודות. ישנם מרצים שבודקים את העבודה לא מתחילתה ועד סופה, אלא דווקא בצורה רוחבית: הם בודקים שאלה אחר שאלה בכל העבודות. כלומר: בפעם אחת הם בודקים את שאלה מספר 1, לאחר מכן עוברים על שאלה מספר 2 בכל העבודות וכן הלאה. באופן זה קל יותר לזהות העתקות, פסקאות דומות, רעיונות זהים וכן הלאה.

מתקשים בביצוע העבודה? דווקא יש מה לעשות!

בעת שתתפסו מעתיקים, אתם מסתכנים בהרחקתכם ממוסד הלימודים לכמה שנים. מיותר לציין שכל ההשקעה הרבה שלכם הולכת לפח, וזאת מבלי לדבר על שמכם הטוב שהוכתם. במידה ואתם זקוקים לסיוע אקדמי, פנו לחברה המציעה שירותים שכאלו וחסכו מעצמכם את המבוכה, את אי הנעימות ואת העבירה המוסרית. סיוע אקדמי יכול לסייע לכם בקריאת מאמרים, תרגום מאמרים, כתיבת פסקאות וכיוצא בזה.

כתיבת תגובה