איך גם אתם יכולים לדאוג לרווחת העובדים שלכם?

כל מעסיק יודע שאחת המשימות הקשות ביותר היא לגייס עובדים. אם גם אתם רוצים לשמר את הצוות הקיים שלכם, דעו כי עוד הרבה לפני תנאי העסקה, העובדים שלכם מחפשים אחר יחס אישי הניתן להם, סביבת עבודה נעימה ופירגון מצידכם. בשלושה צעדים פשוטים, תוכלו גם אתם למנף את הסיכוי כי תשמרו על העובדים בבית.

הכל מתחיל ונגמר בסביבת העבודה

מטרתו של רעיון העבודה הוא לבדוק את ההתאמה בין העובד למעביד, ובין המעביד לעובד. חשוב לציין זאת מאחר ולאחר הקבלה לעבודה, בכל יום מחדש העובד בוחר במעביד והמעביד בוחר בעובד. כמנהלים, אתם מצפים מהעובדים שלכם להיות מקצועים, נאמנים לעסק שלכם ולהניע מהלכים לטובת הצלחת הארגון. והעובדים שלכם? הם מצפים מכם לתנאים סוציאליים וסביבת עבודה נאותה.

סביבת עבודה שמה את הדגש על כל מה שעוטף את העובדים ומייצר להם את החוויה מיום העבודה:

  • שולחן מרווח וכסא נוח
  • משרד מאורגן ונקי
  • מטבחון עם מוצרי חשמל
  • כיבוד קל ומכונת קפה וכן הלאה…

מתנה לעובד – מדוע היא כל כך חשובה?

כמעבידים, אתם לא צריכים להעניק לעובדים שלכם מתנות על בסיס יומי, אך בהחלט שכדאי לצ'פר אותם באירועים מיוחדים וגם בחגים. כל עובד מצפה לקבל מתנה בחג – בראש השנה, בפסח ואפילו בחג השבועות. כמעסיקים, אינכם צריכים להשקיע תקציבים שמנים בכדי להעניק את אותה תשומת לב יפה לעובד, אלא שגם עם תקציב צנוע תוכלו לעשות את העבודה.

מתנות לחג שבועות ולכל חג אחר תוכלו לרכוש באתרי אינטרנט המתמחים במתנות לחגים, מזכרות לאירועים וכן הלאה. אינכם צריכים לשבור את שגרת העבודה בכדי לרכוש לעובדים מתנות, אלא שניתן באמצעות כמה קליקים בודדים לבצע את הרכישה שמגיעה עד אליכם.

היחס האישי מכם: בוקר טוב, תודה, להתראות

אי אפשר לדבר על רווחת העובדים מבלי לדבר על היחס שאתם מעניקים לכל עובד. למילים יש כוח, ובעת שתשתמשו במילים בצורה נכונה, אתם תצאו נשכרים! שלום היא מילה שימושית, בוקר טוב מכם יכול לשנות את כל היום של העובד, תודה פותחת את הלב ומחדירה מוטיבציה, ואילו להתראות מעוררת ציפייה בעובדים כי תיפגשו גם מחר.

מתן יחס אישי לכל עובד הוא בגדר חובה! עליכם לזכור כי כפי שאתם בוחרים בעובדים שלכם יום אחר יום, גם העובדים שלכם "מעמידים אתכם למבחן". סביבת עבודה נעימה עם יחסי אנוש נפלאים – כך משמרים עובדים לאורך זמן.

כתיבת תגובה