איך להגשים חלום?

כיום לעובר לחיות לארצות הברית, נשמע כחלום, שלא יתגשם. כזכור לאחר התפרצות נגיף קורונה נשיא המדינה דונלד טראמפ עצר את תהליכי קבלת אשרות, ויזות לארצות הברית כמעט מכל הסוגים. אבל לא סתם אומרים, שכל מה שאסור רוצים עוד יותר. כך כנראה קורה גם במקרה הזה. המון ישראלים לא מאבדים את התקווה, שהמצב עוד מעט יסתדר ויחזור להיות כפי שהיה. איך בדיוק זה יקרה – אין לאף אחד תשובה.

בתקופה האחרונה יש יותר פניות לעורך דין הגירה לארה"ב לצורך בירור אפשרויות הגירה. מצד אחד אין הסבר הגיוני למה זה קורה, אבל מצד השני ניתן לשער שכנראה לאנשים יש יותר זמן פנוי למחשבות לחלומות. אולי דווקא משבר "קורונאי"  היה אותו טריגר, ששחף אנשים לבצע שדרוג.

עוד לפני שדונלד טראמפ צווה לעצור את הגירה לארצות הברית, היה ניתן בעזרת הגרלת גרין קארד עם הזמן לקבל אזרחות הנחשקת. הרי זה לא סוד, שאחרי שבעלי גרין קארד מתגוררים בשטחה של ארצות הברית מעל חמש שנים, הם יכולים להגיש בקשה לקבלת אזרחות.

אבל זו לא הייתה הדרך היחידה, המאפשרת מעבר למדינת החלומות. ישנם מגוון סוגים נוספים של ויזות, שהיו מאפשרים לאנשים לעבור לארצות הברית לחיות שם, כל עוד הויזה בתוקף. דוגמה טובה לכך: זה ויזות עבודה למיניהם. למשל ויזה מוסג H -B1 , שמיועדות לעובדים מוכשרים מענפי הייטק, הנדסה ועוד. הויזות האלו היו נותנים לבעלהם לגור בארצות הברית על בסיס חוקי בין 3 ועד 6 שנים. למרות שצוו נשיאותי תקף עד סוף השנה, עדיין ישנם אנשים שמנסים לבדוק האם ישנו מסלול אחר? האם צריך לעשות עוד משהו בשביל לקבל את התשובה המאוחלת.

אבל חשוב לציין, שלמרות המגבלות והאיסורים, ישנה קטגוריה, ששייכים אליה יכולים לקבל אישור כניסה לארצות הברית – זה עובדי מערך הרפואי, שמתמחים בטיפול בנגיף קורונה או במחקר שקשור לנגיף. בנוסף, במקרים חריגים קיימת אפשרות לפנות לשגרירות ארצות הברית.

בתקופה שקדמה לימי קורונה והגבלות, רב הישראלים, שהוא עוברים לארצות הברית עשו זאת בעקבות רילוקישן מטעם החברה שבה עבדו, או בעקבות מציאת עבודה באחת מהחברות בארצות הברית. כמובן, נתח לא קטן ממהגרים היו סטודנטים, שהתקבלו ללימודים לאחד ממוסדות להשכלה הגבוה בארצות הברית. דרך אגב, גם אותם סטודנטים ביקשו לעזוב את המדינה מכיוון, שהלימודים עברו להיות מקוונים. הודעה זו עררה המון רעש. לכן, עדיין לא ברור מה יפול בחלקם אותם סטודנטים, שנמצאים בשטחה של ארצות הברית אבל לא הולכים ללימודים פרונטליים.

מה אפשר להגיד לסיכום?  זה, שתהליך הגירה לארצות הברית הוא אינו פשוט, הוא ארוך ודורש המון סבלנות – אינו סוד לאף אחד. אבל יחד עם זאת, אם תמיד חלמתם על חיים בארצות הברית, תאמינו בעצמכם, לכו ותנסו להגשים את החלום.

כתיבת תגובה