איך לקבל הנחה בארנונה לעסק שלי

יותר ויותר בעלי עסקים מתחילים  להתעניין בנושא הנחה בארנונה לעסקים. הרי זה ברור, מכיוון שניתן בעזרת ההנחה ניתן לחסוך עד אלפי שקלים בשנה.

בתחילת כל שנה, כל שוכר של הנכס, לצורך העניין נדבר על שוכרים – בעלי עסקים, ששוכרים נכס לצורך העסק, מקבלים מהעירייה את תשלום הארנונה עבור אותו נכס. כעיקרון סכום של החיוב מושפע מכמה גורמים, כמו גודל של הנכס, סיווג של הנכס ועוד.

אם לפי הגדול הכל ברור, ככל ששטח של הנכס יותר גדול  כך גם חיוב יותר גדול, אבל לגבי הסיווג תמיד עולות השאולות. אז לפני הכל נגדיר, שסיווג יוכל להיות משרדים, מפעלים, תעשייה ועוד.

כאשר חושבים להגיש את הבקשה להנחה בארנונה לעסק מומלץ לפנות לנשים, שמכירים את התחום של מיסוי מוניציפלי, לרב זה עורכי דין, המעודכנים בנושא.

הנחה בארנונה לעסקים יכולה להתרחש בכמה נסיבות.  למשל, אם לעסק יש נכס ריק, אז הוא זכאי לבקש הנחה לשישה חודשים. ניתן לקבל את הנחנה רק פעם אחד בלבד. אתם יכולים לקבל את ההנחה במספר פעמים, אבל במצבר התקופה של הנחנה לא תעלה על חצי שנה בכל מקרה.

בנוסף, ניתן לקבל הנחה או פטור מארנונה כלל עקב נכס לא ראוי לשימוש. כאן מדובר על תהליך שיפוץ  בנכס, או אם הוא נפגע כתוצאה ממישהו. פטור מסוג זה ניתן לקבל לשלוש שנים, ואז תצטרכו לשלם את הארנונה לפי חיוב האחרון.

כמו כן מגוון מוסדות, כמו בתי חולים, בתי ספר, גני ילידם יכולים לקבל הנחנה בארנונה עקב פקודת מסי העירייה ומסי הממשלה.

הנחנה בארנונה יכולה לנבוע גם מסיבות האחרות, שלא נזכרו במאמר. לכן ההמלצה החמה לפנות לאנשי מקצוע המתאמים.

בעצם אם נפלה הטעות בסיווג או במדידת שטח של הנכס אז רוב הסיכויים שאתם תהיו זכאים לקבלת הנחה. אבל יחד עם זאת אל תשכחו, שכל מקרה לגופו. זה עוד סימן "+" לזה שעדיף תמיד לקחת ייעוץ בנושא.

שינוי סיווג הנכס יכול להביא לתוצאה נהדרת. לעתים יש הנחות גם למרתפים, מחסנים, גלריות ועוד.

אז בשביל לא לצבור חוב ארנונה ולא להגיע למצב הלא נעים, תמיד תבדקו ותתייעצו, ושוב תבדקו ושוב תתייעצו. רק כך תגיעו לחיסכון משמעותי בעזרת הנחות בתשלומי ארנונה. במשרד של עורכי דין דרור יצחקי תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי בנושא מיסוי מוניציפלי.

בהמשך נספר לכם מה עושים אם לחברה נצברו חובות בתשלומי ארנונה.

בינתיים תודה ולהתראות.

כתיבת תגובה