איך תהפכו את קריאת המאמרים בעבודה לקלה יותר?

גם אם העבודה האקדמית שאתם צריכים להגיש היא עבודה קטנה של סיום קורס, וגם אם העבודה הינה עבודת הסמינר הגדולה והמרגשת, הרי שלא תוכלו לחמוק מקריאת מאמרים. מדובר על מוטיב מרכזי בלימודים האקדמיים שלכם, כך שכדאי להתרגל לעובדה זו ואף לחבק אותה. אז העובדה היא כי ישנם מאמרים, ולא מעט, אך הבשורה המשמחת באמת היא שישנם כמה טיפים שיהפכו את המלאכה לקלה ונעימה יותר.

קראו כל מאמר בנפרד ולא במקביל:

אספתם המון חומרים לקראת העבודה שלכם וכעת יש ברשותכם שמונה מאמרים לערך? המון סטודנטים אוהבים לקרוא כמה מאמרים במקביל – זאת מאחר וכך מתקבלת תחושה של שליטה על החומרים ועמידה בקצב הנדרש. בפועל, מה שקורה הוא שעם קריאת כל המאמרים במקביל אתם חשים מוצפים ולא באמת מצליחים לגזור את הדברים החשובים מכל מאמר. קראו מאמר, סיימו אותו ורק לאחר מכן עברו אל המאמר הבא.

הגדירו לעצמכם: מהי מטרת קריאת המאמר?

אחת הבעיות הגדולות ביותר היא שסטודנטים מתחילים לקרוא מאמר מבלי להגדיר מטרה לקריאתו. שימו לב כי קריאת מאמר אינה קריאה של ספר המוציא אתכם כקוראים פאסיבים אל מסע, אלא בדיוק להפך. עליכם לנקוט בגישה של קריאה פעילה – כזו שדרכה אתם צדים מידע חשוב, מסמנים את התיאוריות הרלוונטיות לכם ומוצאים נקודות מפתח חשובות שיכולות לקדם אתכם הלאה עם המחקר.

החלו את הקריאה בעמוד הראשון והאחרון של המאמר:

אם יש משהו שהמון סטודנטים מלינים עליו הוא שהם לא יודעים האם המאמר שהם מצאו רלוונטי להם לעבודה או לא. לכל מאמר יש תקציר שניתן דרכו להבין את מידת הרלוונטיות, אך ישנו דבר נוסף שאפשר לעשות: לקרוא את פרק המבוא של המאמר ואת פרק הסיכום. כך, אתם יכולים לקבל מסגרת ברורה המבוססת על מתווה כללי של המאמר. מסגרת זו מרמזת לכם מפורשות על מה ההוגה עתיד לדון, מה השאלה שהוא העלה ומה התשובה לה.

נסו להתמקד על מאמרים בעברית:

אחת הסיבות שקריאת מאמרים מסתמנת כמשימה שרבים חוששים ממנה היא השפה האנגלית. גם אם אתם צופים בסדרות ללא תרגום וגם אם אתם מנהלים שיח קולח בשפה האנגלית, היא עדיין לא שפת האם שלכם. על כן, קריאת מאמרים באנגלית לעתים אינה רציפה, מה שמקשה עליכם להבין את השורה התחתונה בכל מאמר. על כן, נסו להתמקד על מאמרים בעברית שיהפכו את הקריאה לקלה הרבה יותר.

הסתייעו בחברה המציעה סיוע אקדמי:

שירות של עבודות אקדמיות בתשלום הניתן על ידי כותבים מקצועיים יכול לסייע לכם. מדובר על שירות נרחב הכולל את כתיבת העבודה, אך לא רק. שירותים נוספים הניתנים לכם כוללים איסוף חומר, קריאת מאמרים, סיכומם, שירות של הגהה וגם עריכה לעבודה.

כתיבת תגובה