אימון כלכלי

למה צריך אימון כלכלי?

בזמנים בהם מילים כמו אוברדראפט, מינוס, או עמלה, הפכו להיות שגורים ללא בושה בפיות כולנו, גם הפרסומות והפרסומים המתנוססים באמצעי התקשורת השונים מתאימים את עצמם ומבטיחים שלל פתרונות למצבים אלו. חלק מאותן 'פתרונות' אכן מסייעים במידת מה למגר כמעה את המצב, אולם חלק גדול מאותן 'הפתרונות' ממש לא פותרים שום דבר אלה רק נותנים אשליה שהם מסייעים, ובעצם עושים לגמרי את ההפך (כמו למשל בנקים המציעים להרחיב את מסגרת האשראי וכו'). איך באמת מתמודדים עם התופעה? בעזרת אימון כלכלי!

מהו אימון כלכלי?

אימון כלכלי הינו תהליך אימוני המתבסס על עקרונות אימון אישי, כלומר משלב מאמן אישי ומתאמן (או מספר מתאמנים תלוי בסיטואציה), החותרים יחדיו לעבר הגשמת מטרה, ובמקרה זה – מטרה כלכלית. הואיל ומדובר באימון אישי כלכלי, כלל התהליכים שנעשים במסגרתו הם תהליכים עקרוניים המסייעים למתאמן להבין את הגורמים להידרדרות המצב, כמו גם את הסיבות והדרכים שיאפשרו לו לצאת מהמצב ולמנוע את הישנותו בעתיד. בנוסף, הכלים שמציע האימון הכלכלי, מביאים את המתאמן למצב שבו הוא לומד בעצמו כיצד להשיג את מטרותיו ולהתגבר על הקשיים והמכשולים מה שמאפשר לו לשכפל את ההצלחה גם בתום האימון הכלכלי ולהבטיח כי ההישגים ישמרו לאורך זמן.

למי מתאים אימון כלכלי?

אימון כלכלי מתאים לכל מי שמעוניין לנהל את כלכלתו בצורה נכונה וטובה יותר. האימון מתאים גם ליחידים, גם לזוגות, גם למשפחות וגם לעסקים.

באילו מצבים אימון כלכלי יסייע?

אימון כלכלי יסייע בשלל מצבים שונים, החל ממקרים בהם בני זוג נקלעו לקשיים כלכליים, חובות ומינוסים. דרך מקרים בהם חברות או עסקים לא מצליחות לתקצב נכונה את הפרויקטים שלהן או לא עומדות בשאיפות הכלכליות רווחיות שלהן. וכלה בסיטואציות בהם משפחות נחלקות בדעותיהן על ההוצאות השונות, ההכנסות וניהול התקציבים המשפחתיים שבהם.

אימון כלכלי – סיכום

לסיכומו של דבר, אנו רואים כי אימון כלכלי הינו הדרך הטובה ביותר להתמודד עם קשיים כלכליים, מחלוקות כלכליות או השקעות כלכליות, וזאת היות ומדובר בתהליך אימוני המתבצע בצורה מקיפה ומדוקדקת הבוחנת את כלל הסיבות וכלל האפשרויות, ואף משכפלת את ההצלחה ומשמרת אותה.

כתיבת תגובה