אימוני כושר עם מאמן מתחיל – כדאי או לא?

המון מתאמנים מתחילים דווקא בהרשמה לחדר הכושר, אך מהר מאד מבינים כי זוהי מסגרת שלא מתאימה להם. התוצאה? בזבוז רב של כסף, תסכול, ערך עצמי שיורד ומעגל שצריך להתחיל מההתחלה.

אימונים עם מאמן כושר אישי הם אימונים שמותאמים אל הצרכים והמטרות של המתאמן. בשונה מחדר הכושר המציע שלל מכשירים וחוגים הפתוחים לקהל המתאמנים, המאמן האישי בונה תכנית אישית התואמת את מצבו הגופני של המתאמן, הציפיות שלו מהאימון, מצבו הבריאותי וכן הלאה. מאחר ומדובר על אימון אישי, הרי שהאימון מתבצע גם ברמה המנטלית עם המון מוטיבציה ועידוד.

מאמן מתחיל: מה בודקים לפני?

אין כל סיבה שלא להתאמן עם מאמנים מתחילים. למאמנים ישנה אחריות רבה והיא לאמן אתכם, לשמור על בריאותכם ולחזק את גופכם. כשהמאמן אינו מקצועי, אין לו את הכלים לתקן אתכם עם תרגיל שאתם מבצעים שלא כנדרש, הוא אינו יודע לזהות סימפטומים המסמנים כי הגיע הזמן לנוח ואין לו את הידע הנחוץ בכדי להתאים תכנית אישית.

לכן, חשוב מאד להבטיח כי המאמן שאיתו תבחרו לעבוד, עבר הכשרות מתאימות. ישנם מסלולים שונים להכשרת מאמני כושר, כאשר כל תעודה המעידה על דיפלומה וסטאז' יכולה להיות טובה. המון פעמים מגלים כי מאמנים צעירים טובים יותר מאשר מאמנים עם ניסיון של מספר שנים. לכן, אל תפסלו מראש מאמן רק על פי הניסיון שלו, אלא תנו הזדמנות שווה לכל מאמן.

היתרון המשמעותי: מחיר היכרות משתלם ונוח

כשאתם בוחרים להתאמן עם מאמן שמתחיל את דרכו המקצועית, יש לכם יתרון ברור: המחיר המוצע לכם. מטבע הדברים, ככל שהמאמן מנוסה יותר, כך הוא גובה עבור כל אימון יותר כסף. מנגד, האינטרס של המאמנים המתחילים הוא לצבור קהל של מתאמנים, ואחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות מחיר אטרקטיבי לכל אימון.

לא משנה מה – בקשו תמיד אימון ניסיון

ההצלחה שלכם בתכנית האימונים מבוססת בעיקר על הכימיה שתהיה לכם עם המאמן. לכן, כדאי מאד שלא להתחייב מראש על תכנית אימונים עתידית, אלא לבקש אימון ניסיון. באימון שכזה אתם יכולים להכיר את הגישה של המאמן, להבין האם אתם מרגישים לצידו בנוח, עד כמה הוא מבין ומכיל אתכם ועד כמה הוא זמין לאמן אתכם בתדירות בה אתם מעוניינים.

כתיבת תגובה