אלו בדיוק הסיבות שבגללן אתם לא יורדים במשקל

גם אתם מנסים לרדת במשקל ומרגישים כי אתם עומדים במקום? לפניכם, 5 סיבות שבגללן תהליך הירידה במשקל שלכם מתעכב:

1.תפריט התזונה שלכם משאיר אתכם רעבים

אחת הבעיות הנפוצות והשכיחות ביותר בדיאטה, היא שאנשים נשארים רעבים. דיאטה טובה היא דיאטה שבה אתם שבעים – מהדברים הנכונים. כל עוד אתם צורכים כמות נמוכה מדי של קלוריות, תוך שאינכם צורכים שילובים נכונים, הרי שאתם עתידים לחוש רעבים. מעבר לכך שהרעב יוצר חוסר נוחות, הוא גם מכניס אתכם למעגל של תסכול שמסתיים באכילה רגשית ומופרזת. חשוב לתייעץ עם תזונאי שיבנה בעבורכם תפריט תזונה מאוזן התואם את משקלכם ואת המטרות שלכם.

2.אתם אוכלים דברים שאתם לא אוהבים

בכדי שתוכלו להתמיד בתפריט הדיאטה שלכם, אתם חייבים לאהוב אותה. שינוי הרגלים ודבקות באורח חיים בריא אינם דבר קל, אך הוא בהחלט פשוט יותר כשאתם נהנים מהאוכל. אם נבנה עבורכם תפריט דיאטה המבוסס על מזונות שאתם לא אוהבים לאכול, הרי שסביר מאד כי תוך כמה ימים תרימו ידיים. ירידה במשקל היא דבר הדרגתי, ולכן חשוב ליהנות מהתהליך. בלי שאתם חשים בהנאה, לא תצליחו להתמיד, וחבל.

3.אתם לא משלבים גם אימוני כושר

אורח חיים בריא מבוסס על שני דברים עיקריים: תזונה נכונה ואימוני כושר. תכנית אימוני הכושר שיכולה להתבצע גם בפורמט של אימון כושר אישי, מאפשרת לכם לשרוף קלוריות, וכך להאיץ את תהליך הירידה במשקל. בעת שאינכם מתאמנים, הרי שתהליך הירידה במשקל איטי יותר. מעבר לאפקט שריפת הקלוריות, הרי שפעילות גופנית גם מאיצה את תהליך חילוף החומרים – כך שיש לכם את כל הסיבות להתאמן.

4.התוצאות מאחרות להגיע? אתם שוברים את הכלים

עליכם להבין כי תוצאות לא אמורות להגיע בהכרח במהרה. כל גוף מגיב אחרת לשינויים, ולעתים תהליך הירידה מתחיל רק כעבור חודש מתחילת הדיאטה. מה שקורה המון פעמים הוא שהציפיות מאד גבוהות, ובעת שהן לא מתממשות, שוברים את הכלים. כך, הירידה במשקל לא מתקיימת, ובמקרים מסויימים ישנה עלייה במשקל שמקורה בתסכול. אל תאיצו בעצמכם, והבינו כבר עכשיו כי מדובר על תהליך שלוקח זמן.

5."די, ממחר זה קורה!"

ואם ישנה סיבה מרכזית שבגללה אתם לא מצליחים לרדת במשקל, היא הדחיינות שלכם. להבטיח לעצמכם הבטחות כי מיום ראשון תתחילו וכי אחרי החגים יהיה פשוט יותר, לא יוביל אתכם לשום מקום. הרגע להתחיל את השינוי הוא הרגע הזה! חבקו את המטרות שלכם, וצאו לדרך!

כתיבת תגובה