בדיקת בדק בית – הבדיקה שהנכס שלכם דורש מכם

משקיעים בעלי ניסיון יודעים היטב מה הם מחפשים, ובעיקר – מה הם לא מחפשים. עם זאת, מה קורה בעת שמדובר על משקיעים צעירים, כאלו שעתידים לעשות את ההשקעה הראשונה שלהם?

אם גם אתם מחזיקים בהון עצמי שאיתו אתם רוצים לרכוש נכנס ולפנות אל נתיב של השקעות נדל"ן, כדאי שתכירו את הבדיקה החיונית והחשובה ביותר לאורך כל התהליך: בדיקת בדק הבית. נסו לדמיין לעצמכם מצב בו מוכרים לכם את נכס החלומות, אך בפועל אתם מקבלים נכס גדוש בכשלים וליקויים…

רגע לפני רכישת הכנס: מהו טיבו?

בדיקת בדק הבית היא בדיקה שמבצעים אותה לקראת החתימה על הסכם לרכישת נכס יד שניה, או לפני קבלת המפתח במידה ורכשתם נכס חדש מקבלן. מדובר על בדיקה שבעת שאתם לא מבצעים אותה, אתם במידה רבה קונים חתול בשק. המטרה של הבדיקה היא לשקף בפניכם ובפני בעל הנכס (או הקבלן), מהו טיבו של הנכס. הבדיקה יורדת לפרטים הקטנים ביותר – האם האריחים ישרים בחדר האמבט, הם שקעי החשמל ממוקמים על פי התכניות והאם עבודת האיטום בוצעה כנדרש.

התגלו כשלים? דרשו לתקנם 

הבדיקה מסתיימת בדו"ח מפורט שניתן לכם על ידי החברה שביצעה אותה. גם אתם שואלים את עצמכם מה עושים עם תוצאת הבדיקה? שאלה נפלאה. הדו"ח לא כולל רק את הכשלים, אלא גם את התיקונים הנדרשים והעלות המשוערת שלהם. את הדו"ח הזה תמסרו לקבלן או לבעל הנכס הנוכחי בדירה בה אתם מתעניינים, כאשר האחריות שלהם היא לתקן את הכשלים.

במקרים של דירה יד 2, המון פעמים הפשרה היא שאתם תדאגו לתקן את הכשלים, אך בתמורה מחיר הנכס ירד בהתאם. עם דירת קבלן, האחריות של הקבלן היא לתקן את הליקויים שנמצאו, גם אם כבר נמסר לכם מפתח באופן רשמי.

בדיקות בדק הבית – לדירות חדשות ויד שניה

בעת שאתם לא מודעים לכשלים השונים בנכס, דבר טוב לא יכול לקרות:

  • חשש ממשי לפגיעה בערך הנכס
  • עוגמת נפש רבה
  • פגיעה באיכות החיים
  • הוצאה כספית בלתי צפויה

אל תהמרו על טיב הכנס שלכם (גם אם הוא למטרות מגורים וגם אם למטרות השקעה). כשאתם משקיעים את ההון שלכם, מגיע לכם לכל הפחות לקבל את שהובטח לכם: נכס בסטנדרט הגבוה ביותר. הבדיקה חשובה וחיונית לכל נכס ומכל סוג.

כתיבת תגובה