ביטוח משכנתא

כל זוג שרוכש היום דירה ומעוניין לקחת משכנתא לצורך מימון הדירה, מחויב בביטוח משכנתא. הגוף המלווה מחייב את בני הזוג לבטח את ההלוואה על מנת להבטיח החזר של התשלומים גם עם הלווה נפטר חלילה, או חלה במחלה שאינה מאפשרת לו לעבוד ולהחזיר את התשלום. ביטוח משכנתא אמנם פועל לטובת הגוף המלווה, אך הוא פועל גם לטובת המלווה, שכן באם קורה אסון חלילה, הלווה או משפחתו לא יאבדו את הנכס עקב אי יכולת לשלם. ביטוח משכנתא הוא ביטוח אשר מורכב משתי פוליסות ביטוח שונות: פוליסת ביטוח אשר מבטחת את חייו של המלווה, ופוליסת ביטוח משנה. פוליסת ביטוח החיים מבטיחה כי במקרה של מוות של הלווה או הלווים הגוף המלווה יוכל לקבל א כספו בחזרה. לכן, סעיף ביטוח החיים דורש כי גובה הפיצוי בפוליסה יהיה שווה ערך ליתרת המשכנתא בפועל. סעיף המשנה בביטוח משכנתא הוא סעיף אשר מטרתו לבטח את המבנה, ונועד לשמור על שלמותו ותקינותו של הנכס. סעיף זה בביטוח גם פורע את המשכנתא במידה ונגרם לנכס נזק טוטאלי במקרים בהם ישנו פיצוץ צנרת, רעידת אדמה או כל נזק אחר לבית, ולכן הוא מהווה יתרון ללווה.

ביטוח משכנתא, פרטים חשובים נוספים

את היתרונות הרבים של ביטוח משכנתא ללווה ניתן לראות על פי פירוט הסעיפים שבו. הסעיפים העיקריים בביטוח משכנתא כוללים כיסוי נזקים שיכולים להיגרם כתוצאה מרעידת אדמה, מנזקי אקלים שונים, מהצפות, נזקי צנרת, נזקי שריפה, ונזקים המכונים נזקים "צמודי מבנה", כלומר נזקים שיגרמו לדלתות, חלונות, אמבטיות, אסלות, כיורים ועוד. כל אלו מהווים יתרון גדול בעבור הלווה, במיוחד אם הוא ובני משפחתו כבר גרים בנכס.

ביטוח משכנתא ניתן לעשות בחברות הביטוח השונות(לדוגמא AIG) או בבנק ממנו נלקחה המשכנתא. חשוב מאוד לפני לקיחת ביטוח משכנתא לברר על ההרחבות השונות שניתן להוסיף לביטוח הבסיס, ולבחור את ההרחבות הרלוונטיות ביותר. נוסף על כך, חשוב לבצע סקר שוק מעמיק לפני שלוקחים ביטוח משכנתא, ולבדוק את מסלולי ההחזר השונים. כל גוף יכול להציע ריבית ומסלולי החזר אחרים, ולכן חשוב לבדוק לפני שחותמים.

כתיבת תגובה