בלי סודות: כך מזהים מתקין מצברים חאפר

יותר ויותר נהגים נופלים קורבן לנבחרת של חאפרים שמכתירים את עצמם "טכנאי מצברים". בפועל? מדובר על אנשי מקצוע לא אמינים, שמעבר לכך שהם לא יודעים לאתר תקלות בצורה יסודית ומקצועית, הם גם גובים מחירים גבוהים מאלו המקובלים בענף.

אחת לארבע שנים גם אתם תחליפו מצבר ברכב, ועל מנת שגם אתם תוכלו להכתיר את ההחלפה כחוויה טובה, דעו גם אתם איך מזהים חאפרים:

1.החלפה מבלי לבדוק אם יש צורך בהחלפה

לעתים, ישנן תקלות במצבר שניתן לתקן במהירות, בטח בעת שמדובר על מצברים באחריות. רעשים מהמצבר, קושי בהתנעה או מחסור במים מזוקקים, לא תמיד יסתכמו בהצהרה חד משמעית כי יש צורך להחליף את המצבר מיידית. לכן, לפני שאכן מתבצעת החלפה, חשוב לוודא כי הטכנאי בודק היטב את המצבר ואת הבעיה. במידה ואתם מזהים כי הוא מחליף את המצבר אוטומטית מבלי לבדוק אותו תחילה, דעו כי מדובר על חאפר.

2."אין מחיר, אני צריך לבדוק את הרכב קודם"

אין כזה דבר! החלפת מצבר מבוססת על דבר בסיסי ביותר: בדיקה למצבר + החלפה של מצבר. בעת שהטכנאי שאיתו אתם מדברים מתחיל לסבך את העניינים, דעו כי מדובר על חאפר. המון פעמים קל מאד לאותם חאפרים לומר לכם כי הם צריכים לבדוק את המצבר ואת מצב הרכב, כך שברגע שהם יגיעו אליכם הם יוכל לנקוב במחיר גבוה ולהפוך אתכם לקוחות שבויים. 

3."איזה המלצות? סמוך עליי, אתה בידיים טובות"

טכנאי מצבר מומלץ ואמין יציג בפניכם המלצות גם בלי שתבקשו. במידה ואתם נתקלים בהתנגדות, צאו מנקודת הנחה שיש לאותו טכנאי מה להסתיר. המלצות יכולות לסייע לכם רבות לדעת לקראת מה אתם הולכים, ולהבין האם מי שעתיד להחליף לכם את המצבר אכן ראוי לטפל ברכב שלכם. אין לטכנאי המלצות? כנראה שישנה סיבה טובה לכך.

4.שתלו תקלה שלא קיימת ובדקו מה המתקין אומר

והדרך היעילה ביותר לזהות חאפרים היא לשתול תקלה שלא קיימת. אתם יודעים שחסרים לכם מים במצבר ולשם כך אתם מתאמים עם טכנאי מצברים? ציינו בפניו כי המצבר משמיע רעשים וכי יש לכם לעתים קושי בהתנעה. בדיקה פשוטה שלו תגלה כי כל מה שצריך זה רק למלא מים, ובטח שלא להחליף את המצבר. הוא מציע לכם החלפה ומעצים את הבעיה? והנה לכם – חאפר!

כתיבת תגובה