בנייה קלה – מה זה ולמה זה משמש?

מבנים משמשים אותנו בתחומים ובהקשרים שונים בחיים. למעשה חלק גדול מהיימה של מרבית האנשים עובר עליהם בתוך מבנים. עם זאת, לא תמיד נזדקק למבנים סטנדרטיים בשביל לקבל מענה על הצרכים שלנו. שילוב של קידום טכנולוגי, יוקר מחירי מחייה ומודעות גדלה לאורך חיים ירוק יותר יצר פתרונות חדשים המוצאים ביטוי בכל התחומים. בנייה קלה הינה פתרון מהיר, זמין וזול באופן יחסי וניתן להשתמש בה במגוון פרויקטים הכוללים מגורים, עבודה, לימודים, בילוי בשעות הפנאי, ועוד. למעשה טכנולוגיית הבנייה הקלה מאפשר לנו ליצור מבנים מורכבים מאוד בזמן קצר מבלי להתפשר על התוצר הסופי. אם בעבר היה מדובר בפתרון זמני גרידא, הרי שהיום המגמה השתנתה מאוד.

בנייה קלה – מה זה?

המושג בנייה קלה מתאר תהליך במהלכו מבנה שלם נבנה אצל הספק ואז מועבר ומוקם בשלמותו בשטח של הלקוח. תהליך זה מהיר יחסית וגם עלותו נמוכה מאוד בהשוואה למבנה רגיל. בנייה קלה מתבססת על מספר סוגים מגוונים של מבנים וחומרי גלם, אשר המשותף ביניהם כולל תכונות חומר המאופיינות בעמידות וחוזק. גם מבחינת הביורוקרטיה המבנים לא מצריכים אישורים רבים או הליכים מסובכים. התוצאה – מבנה איכותי לכל מטרה הנבנה ומוקם בזמן קצר מאוד. וזה רק צד אחד של המטבע. הצד השני הוא יכולת הניידות – כלומר ניתן להשתמש באותו המבנה במיקומים ופברויקטים שונים. הדבר חוסך מעסק את הצורך להקים מבנה חדש לכל פרויקט. בכל מבנה ניתן לבצע התאמות ושינויים בהתאם לאופי וסוג המבנה – מספר חדרים רצוי, מספר חדרי שירותים, מטבחון, מרפסת, מקלחת, מערכות תאורה, מיזוג, אזעקה, ועוד.

אילו מבנים ניתן להקים בעזרת בנייה קלה?

ניתן להשתמש במבנים אלה לטווח גדול מאוד של שימושים ופרויקטים. תחום הבנייה הקלה התקדם מאוד מבחינה טכנולוגית בשנים האחרונות, מה שמאפשר לבצע התאמה מדויקת יותר לצרכיי הלקוח וליצור מבחר גדול יותר של מבנים, הכולל: מכולות למגורים, צימרים, אולמות תצוגה, משרדים למכירה או השכרה, מחסנים, מוסדות ציבוריים, ועוד. הניידות של המבנים מאפשר להביא אותם לכל סוגי שטח ובכל מזג האוויר. כל מבנה מגיע עם בידוד לחום/קור וניתן להוסיף אלמנטים נוספים כגון בידוד לרעש. בזכות גמישות זו הבניינים זוכים לביקוש הן בסקטור העסקי והן במגזר הפרטי.

ממה עושים מבנים ניידים?

ישנם מספר סוגים של חומרי גלם שניתן להשתמש בהם לצורך הקמה של מבנים קלים. מבחר החומרים כולל עץ, פנלים מבודדים, מתכת, מכולות ממוחזרות, ועוד. המטרה היא יצירה של מבנה אשר יתן את המענה המירבי הן לסוג הפרויקט והן לאילוצים שיש בשטח. לרוב ההתאמה של חומר הגלם תעשה בהתאם לפרמטרים אלה ובשילוב העדפות של הלקוח. ישנם מקרים בהם ניתן להשתמש במספר אופציות לפרויקט ומקרים אחרים בהם ניתן המלצה להעדיף חומר גלם מסוים מצרכיי בטיחות ועמידות אופטימליים.

כתיבת תגובה