בעד ונגד חדר הארונות: כדאי או לא?

אם בעבר חדרי ארונות היו נחשבים לטרנד, הרי שכיום ברור כי הם כבר קלאסיקה לכל דבר. חדרי ארונות מגלמים בתוכם יתרונות רבים, מה שמביא המונים להקדיש חדר אחד בבית לטובת יצירת חדר ארונות גדול המעניק מגוון רחב של פתרונות אחסון. מטבע הדברים, לכל דבר יש יתרונות וחסרונות, וכך גם לחדרי הארונות. רגע לפני שאתם מתכננים את הארון הבא שלכם או את חדר הארונות, הנה לכם חומר למחשבה:

 

בעד: כל פריטי הלבוש מרוכזים במקום אחד

היתרון הבולט ביותר של חדר הארונות הוא האפשרות שלכם ללכד את כל פריטי הלבוש של כל בני הבית בחדר אחד בלבד. מעבר לכך שמדובר על ניהול פשוט יותר של ענייני הכביסה בבית ומעבר לכך שהסיכוי לאבד פריטים מסוימים פוחת, הרי שמדובר על חיסכון אדיר במקום בכל חדר וחדר. אם עד כה בכל חדר היה ארון בגדים גדול, הרי שעם תכנון חדר הארונות ניתן להוציא את אותם הארונות וכך לזכות בחדרים גדולים יותר ומרווחים יותר שניתן לתכנן אותם באופן שונה ולנצל את החלל על הצד הטוב ביותר.

 

נגד: עליכם לצאת מחדר השינה

אחד החסרונות הבולטים מנגד עם תכנון חדר הארונות הוא העובדה כי פריטי הלבוש שלכם אינם נמצאים בחדר השינה שלכם. המשמעות? עליכם לצאת מהחדר על מנת לבחור את המלתחה שלכם בתחילת היום וכך גם במידה ותרצו שמיכה עבה יותר יהיה עליכם לצאת מהמיטה ומהחדר לכיוון חדר הארונות. ישנם אלו שעבורם לא מדובר על חיסרון או על משהו שיכול לשבור את רצונם לתכנן חדר ארונות, אך ישנם אלו הזקוקים לפתרונת האחסון שלהם בכותלי החדר הפרטי שלהם.

 

בעד: פרונות אחסון מרווחים ונוחים יותר

אז מהו אותו חדר ארונות? בסופו של דבר מדובר על חדר אחד המורכב ממספר ארונות הזזה. אחד היתרונות הבולטים של חדר הארונות הוא העובדה כי הוא מתוכנן על פי הדרישות שלכם: החל מגודל הארון, דרך פתרונות האחסון המשולבים בו ועד צבעו. המשמעות היא שאתם יכולים על פי סוג פריטי הלבוש שלכם לתכנן את פתרונות האחסון המתאימים לכם ביותר. כך לדוגמא, במידה ואתם עובדים בעבודה המחייבת אתכם בחולצה מכופתרת, תוכלו לקבוע אזור נכבד של תלייה בארון לכל החולצות שלכם.

 

נגד: לעתים חדר זה בא על חשבון חדר אחר

כן חשוב לדעת כי לעתים תכנון חדר הארונות בא על חשבון חדר אחר בבית שלכם. בעוד ישנם אלו הנהנים מדירות מרווחות יותר עם חדרים שאין בהם שימוש, ישנם אלו שצריכים לוותר על חדר פנאי, עבודה או חדר חירום על מנת לתכנן את חדר הארונות. במקרים שכאלו, נסו להבין איזו תכלית חשוב לכם יותר למלא. במידה וגיליתם כי חדר הארונות שלכם יכול לחכות, תמיד תוכלו להסתפק בשילוב של ארון הזזה שיעניק לכם נוחות חסרת פשרות בשימוש.

כתיבת תגובה