בריאות בראש ובראשונה

לפעמים שקשה לנו בחיים או שאנחנו מרגישים לא טוב, אנחנו חושבים שזה פשוט חלק מהחיים. אנחנו לא תמיד מבינים שלכל דבר שקורה לנו יש סיבה, בין אם היא חיצונית בגלל הסביבה ובין אם היא פנימית בתוכנו. יכול להיות שמדובר במשהו פיזי שפוגע בנו מבפנים או אולי במשהו מנטלי שבראש שלנו. לכל אלה יש השפעה על איך אנחנו מרגישים ועל הבריאות שלנו.

קחו למשל כאב ראש. ייתכן וכאב ראש נובע מבעיה חמורה מאוד. יש לא מעט דברים שיכולים לגרום לכאב ראש וצריכים להוות נורה אדומה כדי להזעיק אתכם לרופא, אבל לפעמים כאב ראש יכול להיות מלחץ רגעי בגלל הסביבה או אולי בגלל מחשבה שמטרידה אתכם כבר תקופה ארוכה. אמנם לא מדובר במשהו חמור שמסכן את חייכם אבל זה לא אומר שלא צריך לטפל בזה.

כאבי מחזור ואנדומטריוזיס

דוגמא נוספת היא כאבי מחזור. כאבי מחזור הם כאבים חזקים שפוגעים בנשים רבות אך לא כל הנשים חוות את הכאבים באותה מידה. יש נשים שחוות כאבים חזקים יותר ויש כאלו שפחות, יש כאלו שירגישו יותר כאב לא בגלל שהוא חזק יותר אלא בגלל שהן חלשות יותר וזה בסדר ומובן. אבל לפעמים כאבי מחזור חזקים מאוד יכולים לנבוע בגלל סיבה. למשל – אנדומטריוזיס. אנדומטריוזיס היא מחלה גניקולוגית שפוגעת בנשים רבות, הרבה יותר ממה שאתם חושבים. המודעות כלפיה לא כל כך גדולה אך היא זוכה להכרה גוברת בשנים האחרונות. מי שלא תלך לאבחן את עצמה תחשוב שכאבי המחזור שלך הגיוניים אבל למעשה יש צורך בבדיקה מעמיקה כדי לאבחן את הבעיה ולטפל בה. אמנם אין תרופה למחלה זו, אך אפשר בהחלט להקל על הכאבים ולבצע טיפולים שונים, במיוחד בהתחשב בעובדה שאנדומטריוזיס מתבטאת גם בקושי להיכנס להריון.

חפשו עזרה

עבור כל הבעיות העולות במהלך החיים יש פיתרונות או דרכים להקל עליהם. לשבת בחביוק ידיים בבית לא יעזור אלא צאו וחפשו עזרה. גלשו באינטרנט כדי לקרוא טיפים ורעיונות ואם צריך גם לכו למרפאות בריאות סיניות שפועלות באמצעות הרפואה הסינית המסורתית כדי למצוא הקלות ופתרונות. זכרו שהחלק המנטלי משפיע גם על הבריאות הפיזית ולכן הרפואה הסינית היא פיתרון הרבה יותר מכפי שאתם חושבים כי בניגוד לרפואה המערבית, היא עושה טיפול 'הכל כלול'. לא משנה באיזו דרך בחרתם לטפל בבעיות שלכם, העיקר שתעשו משהו ואל תקחו בעיות רפואיות או כאבים כאל משהו שפשוט צריך לחיות איתו.

לבריאות!

כתיבת תגובה