בשנת 2019: מה לובשים חתני בר המצווה?

סביר מאד כי בימי ההולדת הקודמים שחגגתם לילדכם, לא באמת התעסקתם בשאלת מלתחת יום ההולדת. עם זאת, עם חגיגת יום ההולדת ה-13 וחגיגות המצווה, מדובר על אחת השאלות החמות ביותר. באירוע בר המצווה, בשונה מימי ההולדת הקודמים, ישנו מימד פורמלי המתקשר עם המסורת היהודית היפה.

אם גם בראשכם עולה תמונה של חליפה רשמית ומהודרת, דעו כי אתם לא לבד. עם זאת, בשנת 2019 נדמה כי היצמדות לתכתיבים בכל הקשור ללבוש, אינם לגיטימיים עוד. חוגגים בר מצווה בכותל, במתחם אירועים או בחצר הבית? קחו אתכם טיפים באשר ללבוש של ילדכם באירוע המרגש.

תשכחו מהחליפות והחולצות הלבנות

הדבר הראשון שכדאי לקחת בחשבון הוא כי אין באמת כזה דבר "לבוש לבר המצווה". חגיגות בר המצווה נחגגות כיום בכל כך הרבה אופנים, כך שלחשוב כי חליפה היא האפשרות היחידה זו טעות. חולצה לבנה או חליפה רשמית אכן יכולות להיות כאופציה, אך בטח שלא האפשרות היחידה. גם ילדים שבוחרים ללבוש ג'ינס וחולצה מכופתרת או חולצת פולו, מכבדים את האירוע ואת עצמם.

כשאתם מנסים למצוא את נוסחת הקסם באשר למלתחה המנצחת, קחו בחשבון מספר פרמטרים:

  • מהו סגנון הלבוש של ילדכם
  • איזה בגד ילדכם רוצה ללבוש
  • התאמת המלתחה לאופי האירוע
  • בחירת בגד שמחמיא למידות גופו של ילדכם
  • התקציב העומד לרשותכם
  • העונה, השעה והמקום בהם מתקיים האירוע

תנו לילדכם להביע את עצמו דרך הלבוש

אולי הדבר החשוב ביותר הוא לתת לילדכם את האפשרות לבחור מה הוא ילבש. המון הורים בוחרים בשביל ילדיהם מה ללבוש, מה שיוצר אנטיגוניזם והמון פעמים תחושה של חוסר נוחות בתוך הבגד. תוכלו להביא לידי ביטוי את ניסיון החיים שלכם ולהמליץ לילדכם באשר לאפשרות הטובה ביותר. עם זאת, לקבוע מראש לילדכם מה הוא ילבש? זוהי כבר טעות.

ילדים בגיל 13 כבר יודעים היטב מה הם רוצים, בין היתר בעקבות חשיפתם למידע רב ברשתות החברתיות. זרמו עם ילדכם ותנו לו להרגיש הכי בנוח ביום המיוחד שלו, בסופו של דבר – זהו הדבר החשוב ביותר!

התחשבו בשעת האירוע ובאופי האירוע

בהחלט חשוב להתחשב בנתונים לוגיסטים יותר כמו עונת האירוע (חורף או קיץ), שעת האירוע (אירוע צהריים או ערב) ואופי האירוע (מסיבה תחת כיפת השמיים או אירוע בכותל). עם התחשבות בנתונים אלו, תוכלו להגיע אל המלתחה המתאימה ביותר: זו שתחמיא לילדכם ותכבד את האירוע שאתם חוגגים.

כתיבת תגובה