גדול עליכם: האלמנט המהותי ביותר בעיצוב חדרי נוער

אולי אתם כהורים פחות רוצים לגדול בשנה ועוד שנה, אך בעת שמדובר על הילדים שלכם? אתם מתרגשים עם כל חגיגת יום הולדת ועם קצב הגדילה המסחרר שלהם. רק אתמול חגגתם את אירועי הלידה – הברית והבריתה, ואילו כעת אתם כבר בשלב בו אתם מתכננים את חדר הנוער של הילדים. מעבר מחדר ילדים לחדר נוער מבוסס על אלמנט אחד עיקרי: מגדילים את כל האלמנטים בחדר!

 

החוק: שום רהיט בחדר לא נשאר באותו הגודל

במידה רבה עיצוב ותכנון מחדש של חדרי נוער הינו די קל. הסיבה? הפתרונות שבני הנוער צריכים דומים לפתרונות שילדים צריכים, כאשר כעת האלמנט שעליו שמים את הדגש הינו הגדלת כל הרהיטים. בעוד חדר ילדים כלל מיטה, ארון ופינת עבודה קטנה, גם חדר נוער כולל את אותם האלמנטים בדיוק. מאחר והילדים גדלים בקצב מסחרר, הארון הקטן כבר לא משרת אותם, המיטה הינה קטנה ולא מתאימה לגודלם, ואילו פינת העבודה שהתאימה לכיתה א' לא מתאימה לצרכים של ילד מתבגר בחטיבה.

המיטה, הארון ופינת העבודה

האתגר המון פעמים הוא להכניס לחדר רהיטים גדולים אל חדר שנשאר באותו גודל. לשמחתכם, למרות שמדובר על רהיטים גדולים יותר שעתידים להיכנס לחדר, עדיין מדובר על הגדלות שלא מקטינות את החדר בהרבה, בעיקר בעת שהתכנון נעשה באמצעות אנשי מקצוע. על כן, בעת שאתם מגיעים אל חנות הרהיטים, מומלץ להגיע עם מידות של חדר על מנת שיהיה ניתן לשלב פתרונות בצורה מדויקת והרמונית. זיכרו כי שלושת הרהיטים החשובים ביותר במעמד השדרוג לחדר הנוער הינם המיטה, הארון ופינת העבודה.

 

נסו לעצב את החדר כך שיהיה רלוונטי למספר שנים

הטיפ החם ביותר לעיצוב חדר הנוער הוא לחשוב כמה שנים קדימה. במרבית המקרים, חדרי הנוער מלווים את הילדים שלכם גם אל חייהם הבוגרים. על כן, דאגו למיטה בגודל וחצי ולארון שאכן יתאים לגודל הפריטים וכמות הפריטים של הילדים. מדובר על החדר בו הילדים שלכם מתבגרים, ואל אותו חדר בדיוק – עם אותם הרהיטים, יחזרו הילדים שלכם מחופשות מהצבא

כתיבת תגובה