דגשים לרכישת רכב מיד שנייה בחדרה

אין זה סוד כי רכישת רכב מיד שנייה נובעת לרוב משיקולים כלכליים שמטרתם העיקרית לחסוך בהוצאות. קנייה זהירה ונכונה יכולה לעזור לכם למצוא רכב איכותי, במצב טוב, העומד במסגרת התקציב שהחלטתם עליה. עם זאת, החלטה פזיזה ולא זהירה יכולה לעלות לכם ביוקר בטווח הארוך. כשמחפשים רכב, אל לנו לבצע את ההחלטה רק על סמך ההתרשמות הראשונית או מראה הכללי. חשוב לקחת בחשבון גם את גובה דמי התחזוקה ואת אמינות הרכב בטווח הארוך. לא מעט קונים מתלוננים על הפער בין מה שהם חשבו שהם מקבלים למה שהם קיבלו בפועל. לפעמים הדבר קשור לאמינות המוכר, אך לא תמיד. החלטות לא מבוססות או אימפולסיביות, ללא בדיקות מקיפות וקריאה מדוקדקת של החוזה, יכולים גם הם לגרום להיווצרות הפער. הקושי לבחור רכב מורגש במיוחד באזורים בהם יש ביקוש והיצע גדולים לרכבים, כמו באזור חדרה למשל, הידוע בסוכנויות רכבים. להלן מספר דגשים שחשוב לשים עליהם דגש בעת רכישת רכב משומש, על מנת לבצע את ההחלטה הטובה ביותר.

עשו שיעורי בית לפני אתם מגיעים לסוכנות רכבים

כדאי לגשת לתהליך רכישת הרכב בצורה רצינית וממוקדת. על מנת להגיע לתוצאות ממוקדות, מומלץ קודם לעשות שיעורי בית לפני שמחליטים על רכישה של רכב מסוים:

  • הגדירו תקציב – חשוב שתדעו מה גובה הסכום שיש באפשרותכם להוציא. זה יאפשר לכם לצמצם את האפשרויות שאינן מתאימות וימנע מכם להתפזר מבחינה כלכלית בעת חיפוש הרכב.
  • החליטו על סוג הרכב – איזה רכב דרוש לכם? מכונית לנסיעה בעיר או אולי ג'יפ לנסיעות בשטח? רכב שישרת את כל המשפחה או שמיועד לשימוש פרטי של אדם אחד או שניים? האם הרכב ימצא בשימוש פרטי או נרכש לצורך השימוש בעסק? כמה קל למצוא חניה באזור שבו אני נמצא רוב היום? הפרט האחרון יכול לעזור להחליט על גודל הרכב.
  • בחרו דגמים – כשיש ברשותכם תקציב וסוג הרכב הדרוש, התחילו להסתכל על הדגמים, להשוות מחירים, צריכת דלק, פידבקים של משתמשים אחרים, אמינות המותג, ועוד פרמטרים שחשובים לכם באופן אישי.
  • ערכו טבלת השוואה – הכינו קובץ אקסל אשר יאפשר לכם להשוות בים הרכבים והדגמים השונים על מנת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר. בהמשך הקובץ יכול גם לשמש אתכם לרישום מכירים הניתנים על ידי הסוכנים השונים.

על מה כדאי להסתכל בעת ההתרשמות הראשונית מהרכבים?

ישנם מספר דברים בסיסיים שחשוב מאוד לא לפספס בעת ההסתכלות הראשונית. חשוב להדגיש כי טיפים אלה אינם באים להחליף חוות דעת של מכון מקצועי, אך יש באפשרותה לסייע לסנן מראש רכבים שמצבם אינו טוב או שיש דברים שיכולים להצביע על בעיה כל שהיא. נסו להתניע את הרכב כדי לבדוק את תקינות השסתומים, לשים לב לקילומטרז" שהמכונית עברה, לבדוק את תקינות דוושת הגז, המעצור, המצמד, צופר, פנסים, מגבים, מיזוג אוויר, מערכת השמע, חלונות, כריות אוויר, ואביזרים אחרים. פתחו את תא המטען ומכסה המנוע וחפשו אחר סימנים של חלודה או רטיבות. בדקו את מידת השחיקה של הצמיגים וודאו כי יש התאמה ביניהם. בדקו את המנוע, האם הוא מקורי, האם יש עליו אחריות. חשוב לוודא כי המספר הסידורי תואם למה שרשום ברישיון הרכב.

מה מומלץ לבדוק רגע לפני שמחליטים אם שווה לרכוש את הרכב?

קודם כל חשוב לזכור לא לחתום על שום מסמכים או הסכמים לפני שגיבשתם את דעתכם ואתם בטוחים בהחלטה שלכם. בחירת רכב יד 2 בחדרה צריכה להיעשות בנחת ובלי לחץ. במידה והמוכר לוחץ עליכם יותר מדי גם זה סימן מדאיג, במקרה ומדובר במכונית בעייתית. מסיבה זו גם תמיד מומלץ לפנות לסוכנויות מוכרות, שיש להם ותק ומוניטין. אז מה כדאי לנו לבדוק לפני שחותמים על החוזה?

  • בדיקה במכון מקצועי – מומלץ לקחת את הרכב לבדיקה במכון על מנת לוודא כי לא פספסתם פגמים או בעיות שיכולות לעלות לכם ביוקר בעתיד. ישנן בעיות שרק מומחים יכולים לאתר בעזרת מכשור מיוחד.
  • בקשו לראות את רישיון הרכב ואת ספר הטיפולים של הרכב כדי להבין את ההיסטוריה שלו ומה עבר עליו לפני שהגיע אליכם
  • בררו לגבי תקופת האחריות והיקף האחריות – האם יש אחריות גם על החלפת חלקים? אילו חלקים? כל הדברים האלה יכולים לחסוך לכם הרבה כסף. התעקשו לקבל את ההצעה בצורה כתובה וודאו גם כי מופיע בחוזה הסופי.
  • קראו היטב את החוזה לפני החתימה. עברו על כל הסעיפים וודאי כי הכל מופיע בדיוק כפי שסכימתם – מחיר, אחריות, וכו'..
  • מומלץ לבצע את התשלום רק לאחר העברת הבעלות וחתימה על החוזה. אל תעבירו את הבעלות לפני שעברתם על כל המסמכים ועשיתם את כל הבדיקות וגם לא לפני שחתמתם על חוזה רשמי.

 

כתיבת תגובה