האם שמלת כלה יד שנייה באה בחשבון?

ההשקעה הגדולה ביותר באירוע החתונה היא ההשקעה בגן אירועים שבו תתחתנו. לאחר פגישות עם מנהלי אירועים של גני אירועים במרכז, אתם מגיעים לבחירה הסופית: הגן בו תארחו את האירוע של חייכם. מיד לאחר מכן? צפוי לכם מסע מרתק, רומנטי ומרגש הכולל בין היתר גם את בחירת שמלת הכלה שלך. השאלה הגדולה: האם כדאי לרכוש שמלת כלה יד שנייה על פני שמלה חדשה בהשכרה?

 

עד כמה השמלה הולמת את השמלה שחלמת עליה?

השיקול הכלכלי הינו שיקול חשוב, בעיקר בעת שמדובר על אירוע גדול מאד המבוסס על תקציב לא קטן בכלל. יחד עם זאת, חשוב מאד שהבחירה הסופית שתעשי לא תהיה מבוססת על שיקול כלכלי בלבד. לכל אישה יש את חלום השמלה שלה, אותו היא נושאת בלבה עוד משחר הילדות. האם שמלת היד השנייה שבה את מתעניינת, אכן הולמת את הציפיות שלך ואת השמלה שתמיד חלמת ללבוש? יש לזכור כי אירוע כמו חתונה הינו אירוע נדיר, כך שיש לך הזדמנות אחת בלבד ללבוש את שמלת הכלה. האם כדאי להתפשר על נראות השמלה רק כדי לשלם פחות? לא בטוח.

 

השיקול הכלכלי: איזו שמלה זולה יותר?

כשאת שוקלת את האפשרות לרכוש שמלת יד שנייה, המון פעמים השיקול הינו כלכלי: הרצון להתחתן בשמלה מרהיבה מבלי להשקיע סכומי עתק. לצד מכירות היד השנייה המציעות דגמים של שמלות במחירים נוחים מאד, חשוב לדעת כי המון פעמים שמלות יד שנייה הן דווקא השמלות היקרות יותר. איך זה קורה? לא אחת מוצעים למכירה דגמים המוכרים גם כדגמי וינטאז' – דגמים משנות השישים והשבעים שהופכים לבעלי ערך גבוה מאד. כך, יוצא לעתים כי דווקא השמלה שכבר נלבשה, יקרה יותר משמלה חדשה שאיתה את יכולה להגיע אל גן אירועים במרכז.

 

האם צפויות הוצאות בדבר תיקונים?

המון פעמים המחיר המוצע עבור שמלת היד השנייה הינו מטעה. לכאורה, מדובר על שמלה שאכן זולה יותר משמלה חדשה המוצעת בפורמט של השכרה. בפועל? השמלה הנרכשת דורשת בסט של תיקונים שיכול להגיע לעוד אלפי שקלים: החל מהתאמת מידת השמלה אל המידה המדוייקת שלך ועד ניקיון מאסיבי לשמלה. על כן, חשוב מאד לחשב את כל ההוצאות הנלוות לרכישה שאת עושה. לא אחת, למרות הדגמים המקוריים המוצעים בשוק היד השנייה, נדמה כי שמלה הנתפרת למידותייך גם מתאימה לך יותר ולעתים אף זולה יותר.

כתיבת תגובה