הטיפול הטבעי בהפרעות הקשב מתאים לכל ילד?

טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז

אתם תעשו הכל בשביל הילדים שלכם, אך לעתים אתם לא יודעים איך לתת להם את הכל. המלצות ממאבחנים ומחנכים במסגרות החינוכיות לא אחת מגיעות בדמות מתן כדורים לילדים הסובלים מהפרעת הקשב והריכוז, אך האמת היא כי ישנה דרך אחרת: טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז! ילדכם יכולים ליהנות מרמה גבוהה של ריכוז והקשבה גם ללא התערבות של כדורים.

 

כל ילד שונה ועל כן מותאם לו טיפול שונה

הטיפול אכן מתאים לכל הילדים. כל ילד הוא עולם ומלואו, ולא ניתן לומר בשום פנים ואופן שכל הילדים בעולם דומים, אם כן – לא יכול להיות מצב שכל הילדים יקבלו את אותו הטיפול. טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז שונה לחלוטין מהטיפול המוכר באמצעות כדורים, זאת מאחר והוא מבוסס על היכרות מעמיקה עם הילד, הבנתו, איפיון תכונותיו והמקומות בהם הוא מוצא קושי. ניתן לטפל בילדים הסובלים מרמה נמוכה של קשב וריכוז באמצעות טיפול רגשי, טיפול הורי ולעתים גם באמצעות טיפול שמטרתו לחזק את מיומנויות הלמידה.

 

שיתוף פעולה, אמונה ודרך משותפת

מה ההבדל בין טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז ובין טיפול בכדורים? בעת שנותנים לילדים כדורים, למעשה שוללים מהם את יכולות הבחירה שלהם – כל שהם צריכים הוא רק לצרוך את הכדור בכל יום והכדור עושה את שלו. במידה רבה הכדורים אינם מטפלים כלל, אלא כל פעולתם היא להשתיק סימפטומים שונים ומיד לאחר שתמה השפעת הכדור, הילדים שוב לא מרוכזים ושוב לא קשובים. מנגד, טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז הוא טיפול שדרכו הילדים מקבלים ארגז כלים שיכול לשרת אותם ולעזור להם לבחור. בכדי שהטיפול יצליח יש להאמין בו ולשתף פעולה!

 

לא צריך התערבות תרופתית, ישנה דרך אחרת

המון הורים התחילו לטפל בילדים שלהם באמצעות הכדורים, אך מהר מאד תופעות הלוואי וחוסר שביעות הרצון של הילדים הביאו לחיפוש אלטרנטיבה אחרת. טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז הוא טיפול שחוסך מהילדים את תופעות הלוואי ובעיקר משיב להם את הכוח: הכוח לבחור בעצמם! טיפול שכזה יעניק לילדים את היכולת לבחור להקשיב, לבחור להתרכז ולבחור להצליח!

כתיבת תגובה