הכנה לטיפול אורתודנטי לצורך יישור שיניים

תמר סמייל - חיוך מושלם

טיפול ליישור שיניים הינו תהליך מורכב, במהלכו זזות השיניים למקומן החדש בקשת השיניים. הטיפול אורך בממוצע כשנתיים, וכיום ישנן מגוון שיטות מתקדמות ליישור שיניים בלתי נראה המתאים למבוגרים וצעירים כאחד. במטרה לצלוח את הטיפול ולהגיע לתוצאות הרצויות, יש לבצע הכנה מקדימה הכוללת טיפול בשיניים ובחניכיים.

מה הן הסיבות לטיפול יישור שיניים?

יישור שיניים מתבצע הן מסיבות אסתטיות והן מסיבות רפואיות. משך הטיפול הינו בממוצע כשנתיים, וניתן להתחילו כבר מגיל 8. במהלך הטיפול יש צורך לשמור על היגיינת פה באופן מוקפד ביותר, כיוון שהמכשור המורכב על השיניים אוגר שאריות מזון. מנגד, קשה יותר לצחצח שיניים באופן יעיל ובדרך כלל לא ניתן להשתמש בחוט דנטלי. טיפול ליישור שיניים מחייב מודעות גבוהה להיגיינת פה, אחרת במהלכו עלולה להתפתח עששת או דלקת חניכיים שתעכב את הטיפול או אף תעצור אותו.

מה צריך לעשות לפני שמתחילים טיפול יישור שיניים

לפני שמתחילים טיפול ליישור שיניים, חשוב לבצע את הצעדים הבאים על מנת שהטיפול יהיה יעיל, קצר ככל הניתן ולא יפגע במצב השיניים הקיים:

  • ביקור אצל רופא שיניים וטיפול ע"פ הצורך – סתימות, עקירות, טיפולי שורש ועוד.
  • חשוב להתחיל את הטיפול עם חניכיים בריאות, ולכן יש לטפל בדלקות פעילות.
  • טיפול שיננית לניקוי עמוק של השיניים לפני התקנת המכשיר האורתודנטי.
  • לעיתים יהיה צורך בעקירה של שיניים על מנת לפנות מקום לשיניים הקיימות להיכנס לקשת השיניים.
  • צילומי שיניים הינם חובה לחיזוי ותכנון התהליך.

מה הן השיטות הקיימות היום ליישור שיניים בלתי נראה?

יישור שיניים בלתי נראה מאפשר לבצע תהליך של יישור שיניים במכשור שקוף, פנימי או נשלף. שיטה זו מתאימה למבוגרים ולצעירים, ובמיוחד למי שלא מעוניין להיחשף עם גשר הכסף המסורתי.

 אינויזליין בשיטה זו, תהליך יישור השיניים הוא כמעט בלתי נראה, ורק מי שיתקרב אליכם ממש, יוכל להבחין בציפוי שקוף ודק העוטף את השיניים שלכם. אחת לכמה ימים, מוחלפת הקשתית בקשתית הבאה אחריה, עד להשלמת כל הקשתיות וקבלת הצורה החדשה.

יישור שיניים פנימי (לינגואלי)יישור שיניים פנימי (לינגואלי) הוא שיטה המאפשרת לעבור טיפול ליישור שיניים כשה"קוביות" מודבקות על החלק הפנימי של השיניים ואינן נראות כלפי חוץ.

 יישור שיניים באמצעות סמכים שקופים/סמכים מחרסינה – יישור שיניים באמצעות סמכים שקופים הוא טיפול במהלכו ה"קוביות" (סמכים) המודבקות על השיניים הן שקופות או עשויות חרסינה, והן אינן משנות את צבען במהלך הטיפול ומשתלבות באופן מושלם עם צבע השיניים. בין הסמכים עובר חוט דק, שלרב מצופה בחומר המסווה את צבע הכסף שלו.

כיצד מתחילים?

פונים למרפאת "תמר סמייל" בטלפון 03-5320044, ומבקשים מדר' תמר פינקלשטיין שיניים מושלמות. אנו, במרפאת "תמר סמייל" נדאג לכל השאר.

כתיבת תגובה