המדריך המלא לבחירת דוד בנפח מתאים

אחרי התלבטויות רבות החלטתם להתקין דוד שמש במקום דוד חשמלי? כעת, השאלה הבאה שצריכה להעסיק אתכם היא שאלת נפח הדוד: האם אתם צריכים נפח בדוד של 80, 120,150 או 200 ליטרים? ישנו קשר ישיר בין חווית השימוש, זמינות המים החמים ונפח הדוד. אז איך בוחרים את הנפח המתאים?

איך מתחילים? עם מספר הנפשות בבית

הנתון הבסיסי ביותר שתצטרכו להציג לטכנאי הדוודים הוא כמה נפשות יש בבית. לרוב, ישאל הטכנאי כמה אנשים בוגרים יש בבית וכמה ילדים. הסיבה? אנשים מבוגרים נוטים להתרחץ זמן ארוך יותר – זאת מאחר ועבורם שעת הרחצה היא גם שעת פינוק. ככל שמספר הנפשות בבית גדול יותר, כך יהיה צורך בדוד בנפח גדול יותר. הדוודים מגיעים בנפחים משתנים המתחילים בכ-80 ליטרים ומגיעים עד לכ-200 ליטרים.

דפוס השימוש שלכם: מרחצת כלים בכיור ועד אמבטיות ארוכות

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא את דפוס השימוש שלכם. לדוגמא: אם כל אחד מבני הבית נוהג ליהנות מאמבטיה על בסיס יומי, הרי שיש צורך בדוד בנפח גדול יותר. לעתים, התאמת הנפח של הדוד מתבצעת רק על בסיס מספר הנפשות, אך זוהי טעות. בנוסף, אם אתם שוטפים כלים בכיור ולא במדיח הכלים, הרי שתהיו זקוקים למים נעימים – מה שמגדיל כביכול את כמות המים החמים שאתם צורכים.

גם אם אתם זוג שמתאים לו לכאורה דוד בנפח 80 ליטרים, בהתאם לדפוסי הצריכה שלכם סביר כי יומלץ לכם לבחור בדוד בנפח של כ-120 ליטרים.

המשפחה מתרחבת? קחו פרמטר זה בחשבון

חשוב מאוד שתדעו לצפות גם את השימושים העתידיים שלכם. כך לדוגמא, אם אתם זוג צעיר שמתכוון להרחיב את התא המשפחתי בקרוב ומצפה לילד, תוך שבימים אלו אתם מתעניינים לגבי דודי שמשעליכם לבחור בנפח גדול יותר. ההמלצה לזוג היא לבחור בדוד בנפח של 80 ליטרים, אך כל עוד עתיד להצטרף תינוק חדש למשפחה, הצריכה שלכם תגדל. למרות שמדובר "רק" על תינוק, זיכרו כי לטובת רחצת התינוקות ממלאים אמבטיה.

הקשיבו תמיד לעצות טכנאי הדוודים

ואולי הדבר החשוב ביותר הוא להקשיב לעצת הטכנאים. גם אם אתם בטוחים שאתם יכולים להסתפק בדוד בנפח קטן יותר, כדאי שתהיו קשובים להמלצות של איש מקצוע בעל ניסיון רב. הדבר האחרון שתרצו הוא להשקיע את זמנכם וכספכם בהתקנת הדוד, וכעבור זמן קצר לגלות כי המים החמים לא מספיקים לכם.

כתיבת תגובה