הסדרת מעמד לבת/ בן זוג בארץ

הסדרת מעמד לבת/ בן זוג

הינה זה בא! מצאתם את החצי המשלים והתחתנתם. אבל מה? חיפשת רחוק או שהתאהבתם בתייר/ת, שבילו בארץ? יש כל כך הרבה דרכים להכיר מישהו, שהוא אינו ישראלי ודווקא איתו להקים משפחה. אבל חשוב שתדע, שלמרות השנואים, הבן ובת זוג מארץ אחרת עדיין לא זכאים לגור בישראל באופן חוקי. בשביל שזה יקרה אתם חייב לעבור כמה שלבים ורק אז החצי השני יקבל זכות לשהות ולעבוד בישראל באופן חוקי. התהליך יכול להיות ארוך ולא פשוט, הרי ידועים לא מעט מקרים, כאשר אנשים מנסים בצורה אינה חוקית, אפילו רמאית מנסים לקבל אזרחות ישראלית.

אז תכירו את המושג מאוד חשוב עבורכם " הליך מדורג". בעצם, זה הליך של הענקת אזרחות ישראלית לאזרח זר, אשר נשואי לזן/בת זוג ישראלי/ת ,ואינו זכאי לקבלת אזרחות בהתאם לחוק השבות.

השלב הראשון של התהליך, זה לגשת למשרד הפנים ולהגיש בקשה לקבלת אזרחות ישראלית עבור בן/בת זוג. צריך להבין, שהבקשה אמורה להיות מנומקת עם מסמכים, אשר מוכחים, שמדובר על נישואים אמתיים.

בין המסמכים, שתצטרכו להגיש יהיו תעודת לידה, אישור על עבר פלילי (תעודת יושר), תעודת נישואין, תעודת גירושין, אם היה ועוד רבים, בהתאם לצורך. את מסמכים מארץ מוצא של בן/בת זוג  חייבים לתרגם ולאשר על ידי גורם מוסמך.

כמובן, שקבלת אזרחות אינה אוטומטית, לאחר הגשת הבקשה, במידה וכל המסמכים נמצאו תקינים, תזומנו למשרד הפנים לראיון. מטרה של הפגישה – לוודא שאכן מדובר על הקשר האמתי. במידה והצלחתם להוכיח, שהקשר הוא אמתי, הבן /בת זוג יקבלו את מעמד, שיאפשר להם לשהות בישראל בשנה הקרובה בלבד.

בהמשך התהליך יתבקשו בני הזוג להגיע לתשאולים נוספים פעם בשנה, ולהמשיך להוכיח שהקשר שלהם נמשך, שאתם מקיימים נישואין אמתיים ולא פיקטיביים, ושאין מינוס מלהעריך את אשרת השהות.

בסוף התקופה של תשאולים, שיכולה להסתיים אחרי ארבע או חמש שנים, רשאים בני הזוג להגיש בקשה לקבלת אזרחות ישראלית.

לרב נשאלת השאלה:  איך ניתן להוכיח את אמינות של הקשר? כל הרעיונות יכולות להתקבל בברכה, בין הנפוצים: תמונות משותפות, לפעמים חשבון בנק בניהול משותף יכול להיות הוכחה, סיפורים ועדויות מחברים או בני משפחה.

תמיד תזכרו, שמכיוון, שיש שוני בין הזוגות, אז גם הדרישות יכולות להשתנות. אבל אם אתם יוצאים לדרך הלא פשוטה זו, תאספו את כל הסבלנות שלכם, תהיו רציניים ותעקבו  בקפידה אחרי כל הדרישות ובכך תצליחו בתהליך.

כתיבת תגובה