הסכנה בלפתוח את הקשר הזוגי

אני נמשך לנשים אחרות

בן הזוג, יואב המשיך בטיעונים שלו "אני מעריץ את רבקה. הקשר ביננו מעורר קינאה. יש ביננו יושר ותמיכה הדדית יוצאת דופן. חברים ממש מקנאים בנו. אנחנו תומכים זה בזו במשך כל שנות הנישואים. בכל דבר שיש לנו, אנחנו משתפים את השני". רבקה אשרה את הדברים.
בחרתי להעיר קצת בעקיצה "את רגשות התשוקה שלך לנשים אחרות בחרת שלא לשתף את רבקה"…. המוכנות לדבר את הדברים, לא לברוח מהרגשות והמחשבות, לשים את הדברים על השולחן גם אם הם כואבים היא פעולה מעוררת הערצה. מרבית הזוגות יעדיפו של לגעת בדברים, להדחיק לקרן זווית מאויים ופנטזיות מיניות. פתיחת הדברים כדאי שתעשה מול יועץ זוגי שיוכל לכוון את בני הזוג להבין טוב יותר זה את זה ועוד יותר את מה שמתרחש בתוכם ואת עצמם.

ההפחדה – "יואב נניח שאתה כן מוצא אישה שמחפשת ריגוש כמוך…"

התבוננתי ביואב. במהלך ייעוץ זוגי לעיתים אני בוחר "לשחק שח" עם הלקוח. לחשוב מספר צעדים קדימה. "יואב נניח שאתה כן מוצא אישה שמחפשת ריגוש כמוך, והיא מזמינה אותך אליה. בהמשך אתה מספק את הסקרנות שלך ונותן לעצמך להיסחף לתוך הריגוש ולשכב איתה. היכן זה ייעצר. יכול להיות שתתחיל להתפתות להכיר נשים נוספות. לרצות לחוות ריגושים נוספים. לעיתים אנשים מתמכרים לריגושים וזה בהחלט עלול לקרות גם לך". המשכתי לתקוף אותו בעדינות "במקרה שכזה האם תהייה ישר עם אשתך ותספר לה את כל הדברים האלה, או שתסתיר אותם מימנה".

יואב נמנע מלהיבהל מימני והמשיך בקו השכלתני שלו. "אישית אני מוכן, אם גם לה יש צורך להכיר גבר אחר שהיא תהייה חופשיה להיות עם משהו אחר". רבקה המשיכה להיפגע מיואב. הפגישה נראתה מעיקה עליה. היא התחילה לבכות. ביקשתי מיואב לצאת כדי שאוכל להרגיע את רבקה. בדקות שהיינו יחד, סיפרה שהיא צריכה שייבקש סליחה, שאיננה יכולה לחיות בצורה כזאת, שזהו גבול אדום עבורה בקשר, שהיא כל הזמן תדמיין אותו עם נשים אחרות ולא תוכל להמשיך לחיות איתו. "איך אני הולכת לעבור את השבת במצב הזה, המצב יותר מידי קשה עבורי". הקשבתי לה. הכאב שלה מעט נרגע, אבל המצוקה נשארה כפי שהיא. הזמנתי את יואב להיכנס לחדר.

מה תפקידו של הייעוץ הזוגי במקרה שכזה

מרבית האנשים נגשים לבעיה ופותרים אותה בטווח הקשר במהלך מפגש של ייעוץ זוגי ארצה לפתוח את קו המחשבה לעתיד הרחוק יותר ולתוצאות שעלולות להגיע. מתוך רצון לזהות כמה הקשר הזוגי יציב כדי להכיל טלטלה שכזאת. במקרים שכאלה בני הזוג כבר צריכים ייעוץ מיני שיבחן את הפנטזיות המיניות של כל אחד מהם, שיזהה את היכולת שלהם להגיע לסיפוק מיני ביניהם, שיבחן את הקשר הזוגי בכללותו ויגלה היכן נמצאת הביעה ומהו הפתרון הנכון עבורם. פתיחת הקשור הזוגי לקשרים עם גברים ונשים אחרים הינה פתרון שאינני דוגל בו ומתריע בפני הסכנות שהוא טומן. מצד שני יהיו זוגות שמתוך בחירה מושכלת ייגשו לפתיחת הקשר הזוגי והמיני שלהם. זוגות שכאלה יצטרכו ליווי של ייעוץ זוגי משמעותי שיברר אתם האם הם מסוגלים להכיל את האתגרים המשמעותיים שהשינוי מציב בפניהם, או שהם עלולים להיכנס להתנסות מינית חדשה שבהמשך תוביל לפרוק הקשר הזוגי שלהם.

מכון פתרונות

https://youtu.be/f5-UsjLsfkk

כתיבת תגובה