השקעת נדל"ן עם אדם נוסף – כל היתרונות

לצד משקיעים שבוחרים להשקיע בצורה עצמאית בנדל"ן, ישנן לא מעט קבוצות של משקיעים, כמו גם משקיעים הפועלים בזוג. מובן כי היתרון הבולט של השקעה לבד היא הרווח שנשאר בסופו של דבר, אך מסתבר כי ישנם יתרונות בולטים גם להשקיע עם משקיע נוסף:

השקעה זוגית – הון התחלתי יותר גבוה

אחד היתרונות הבולטים ביותר שבהשקעת נדל"ן עם עוד משקיע נוסף, היא כמובן ההון שיש לכם לטובת רכישת הנכס. לעתים, משקיעים בודדים מתפשרים במידה מסוימת על נכס ההשקעה שלהם, פשוט מאחר והם לא מחזיקים בהון התחלתי מספיק. בעת שאתם חוברים אל משקיע נוסף (כדאי מאד שהוא יהיה אדם שאתם מכירים), אתם יכולים לצאת לדרך עסקית משותפת, בה כל אחד תורם את חלקו.

כך, מגוון הנכסים האפשריים רחב יותר, תוך שאתם יכולים גם להתמקד על אזורים שקודם לכן סביר ולא הייתם יכולים.

ניהול הנכס לא מופקד אך ורק עליכם

אחרי שאתם רוכשים את הנכס ומתחילים להשכיר אותו, הרי שנדרשת גם עבודת תחזוקה וניהול: החל ממציאת דיירים, מענה לדיירים באשר לתיקונים בדירה, שיפוץ מעת לעת על מנת לשמר את ערכה וכיוצא בזה. כשאתם המשקיעים היחידים, הרי שאתם גם איש הקשר היחיד. במילים אחרות? כל עבודת ניהול הנכס מוטלת עליכם. מנגד, כשיש משקיע נוסף אתכם, אתם עובדים הרבה פחות קשה.

במצבים שכאלו, מה שנהוג לרוב לעשות הוא לחלק את השותפות בניהול הנכס בצורה הבאה: בכל שנה משקיע אחר ידאג לכל הנדרש בנכס, כך שישנה שנה שלמה בה המשקיע השני לא עושה דבר, אלא אך ורק נהנה מההכנסה הפאסיבית.

עם מי כדאי להשקיע? עם מישהו שיכול לתרום לכם

אז מי עם כדאי לכם להשקיע בנדל"ן? ככלל, כדאי מאד שיהיה זה אדם שיכול לתרום לכם. לרוב, מדובר על בעלי מקצועות רלוונטיים כמו אדריכלים, מעצבי פנים, אנשי מקצוע כמו אינסטלטורים או צבעים וכיוצא בזה. הסיבה הפשוטה היא מאחר ותוכלו להכניס להסכם ביניכם גם סעיף כי אותו משקיע יתרום את הידע המקצועי שלו לטובת קידום ההשקעה ללא כל תמורה.

אם גם אתכם מעניין להשקיע בנדל"ן, כדאי שרגע לפני שאתם משקיעים את כספכם תעשו עצירה בקורס של לימודי נדל"ן. אין סוף לידע – בטח שלא בעולם כמו נדל"ן המושפע ממגמות שונות. עם או בלי משקיע נוסף, קורס בסיסי על השקעות יכול רק לקדם אתכם ולתרום לכם.

כתיבת תגובה