ויאגרה הופכת להיות תרופה ללא מרשם

לאחר שרבים סיכנו את בריאותם בשל הבושה ורכשו גלולות מזויפות, עתה תימכר הגלולה הכחולה בבית המרקחת. בין ההגבלות: רק מעל גיל 35 ושני כדורים לאדם

 

בשורה לגברים רבים בישראל: הערב (חמישי) דווח ב"החדשות", כי לאחר שמחקרים רבים כבר פורסמו על השינויים שחלו בחברה בגלל אותה גלולה כחולה, הלא היא הוויאגרה, הכדור שעוזר לאין אונות,  וזה עוד כשהשימוש בה היה מוגבל לפי מרשם רופא, כעת מגיעה בשורה גדולה לגברים בישראל: משרד הבריאות החליט שהגלולה הופכת להיות תרופה ללא מרשם רופא.  אחת הסיבות להחלטה הזאת של משרד הבריאות, היא שגברים רבים מתביישים לספר לרופא שהם סובלים מאימפוטנציה כדי לקבל מרשם, והם רוכשים דרך האינטרנט ויאגרה מזויפת, שעלולה לסכן את בריאותם, ועכשיו – כשלא צריך מרשם – אז אין ממה להתבייש ולא צריך לקנות תרופה מזויפת.  המגבלות על הרכישה יהיו אלה: רק גברים מעל גיל 35 יוכלו לרכוש אותה, ורק רק לאחר תשאול דיסקרטי של רוקח – שיוודא שאין חשש לנזק בריאותי. בנוסף, רכישה בודדת תוגבל לשני כדורים של 50 מ"ג או 4 כדורים של 25 מ"ג. בכך ישראל מצטרפת לבריטניה וניו-זילנד, שכבר עשו את זה לאחרונה.

במעקב אחר מיליוני מרשמים שנופקו בעולם, אנו רואים מיעוט זניח של תופעות לוואי, וצעד זה יהווה הקלה רבה לאלפי הגברים הזקוקים לתרופה. הגדלת הנגישות של המטופל לתרופה, היא תמיד צעד מבורך. צעד זה אמור גם לטפל בתופעת הזיופים המאוד נפוצה בסוג זה של תרופות, וכעת יוכלו גם הגברים הישראלים לקבל פתרון זמין, נגיש ואיכותי לבעיה שמטרידה המונים".

 

הרבה מחקרים כבר פורסמו על השינויים שחלו בחברה בגלל אותה גלולה כחולה, וזה עוד כשהשימוש בה היה מוגבל לפי מרשם רופא. אבל כעת, גם זה עומד להשתנות: משרד הבריאות כבר החליט שהויאגרה תוכל להימכר ללא מרשם רופא. אז באילו תנאים תוכלו לרכוש את הגלולה? הפרטים המלאים

 

בשורה לגברים בישראל: משרד הבריאות החליט שגלולת ה ויאגרה, ששיפרה את חיי המין של אלפי גברים בישראל – תהפוך להיות תרופה ללא מרשם רופא. הסיבה – כך לפי משרד הבריאות – ביישנות של גברים לבקש את התרופה מהרופא.

 

במשרד הסבירו כי החשש והבושה של הגברים לפנות לרופא בשל בעיות בתפקוד המיני גורמת להם לרכוש בעזרת האינטרנט גלולות מזויפות שעלולות לסגן את בריאותם. התקווה היא שכעת – לא יאלצו לחפש את התרופה במקומות מפוקפקים.

 

למרות כל זאת, במשרד הבריאות יטיל מספר הגבלות על רכישת התרופה. כך למשל רק גברים מעל גיל 35 יוכלו לרכוש את התרופה ורק לאחר תשאול דיסקרטי של הרוקח שיוודא שאין חשש לנזק בריאותי. בנוסף, רכישת הכדורים תוגבל ל-2 גלולות של 50 מ"ג או 4 גלולות של 25 מ"ג בכל קנייה.

עם השינוי הדרמטי הזה, ישראל מצטרפת לבריטניה וניו זילנד ששינו את מעמדה של התרופה בעבר ושם הגלולות נמכרות באופן חופשי.

 

כתיבת תגובה