חברים שומרים לכם על הכלב? הדגשים החשובים:

אתם מגדלים את הכלב שלכם במסירות יוצאת דופן! אותה מסירות באה לידי ביטוי גם עם פנייתכם לחברים טובים שישמרו עליו, ולא אל פנסיון כלבים. אתם יוצאים לחופשה של מספר ימים, נוסעים לפגישת עבודה בחו"ל או צריכים דוגי-סיטר לכלבכם לכבוד החתונה שלכם? אכן, בקשה טובה מחברים מסתמנת כאפשרות הטובה ביותר. כמו כן, חשוב שתהיו ערים לכמה דגשים חשובים:

תנו עדיפות לחברים עם כלבים

ראשית, במידה ויש לכם חברים עם כלבים, תנו להם עדיפות. מדובר על הזדמנות נפלאה לחבר בין הכלבים, ולאפשר לכלבכם ליהנות מזמן איכות. כידוע, בעת שאתם נמצאים בעבודה, כלבכם נמצא לבדו בבית. בעת שחברים טובים שלכם המגדלים כלב ישמרו עליו, הוא יוכל להעביר את אותן שעות עם עוד חבר טוב. 

מעבר לכך, כלבים שהמון פעמים לא מסתדרים עם כלבים אחרים, צריכים את החשיפה הזו לעוד כלב נוסף. זוהי המלצה שניתנת גם על ידי מאלפים שעושים אילוף כלבים: יש לחשוף את הכלב בהדרגה לגירויים הבעיתיים, זאת במטרה לשקף בפניו כי הדבר שהוא חושש ממנו או לא אוהב אותו – לא כל כך נורא.

תנו להם הוראות מלאות באשר לארוחות

לכלב שלכם ישנם צרכים שונים שחשוב למלא אותם, גם כשאתם לא נמצאים בסביבה. כך לדוגמא, דגשים באשר לארוחות של הכלב. ישנם כלבים שאוכלים רק פעם אחת ביום, אך גם ישנם כלבים שהכמות היומית שלהם מחולקת לכמה מנות קטנות. חשוב מאד לשמור על סדר היום של כלבכם, ולספק לו שגרת יום שהוא מכיר ורגיל אליה. כמו כן, חשוב לתת דגשים באשר לחטיפים שנותנים או לא נותנים לו, דגשים על צ'ופרים קולניאריים שהוא מגיב אליהם לא טוב (כמו ירקות לדוגמא) וכן הלאה. 

בנוסף, חשוב שתציינו בפניהם כמה מים הוא נוטה לשתות בממוצע ליום, כך שיהיה ניתן לעקוב כי הוא אוכל ושותה את הכמויות להן הוא רגיל.

חשוב מאד: דגשים לטיולים עם הכלב

ישנם כלבים נוחים מאד בטיולים, אך גם ישנם כאלו שקצת פחות. במידה והכלב שלכם בעל מזג סוער יותר, כך שהוא נוטה לנבוח, לתקוף כלבים וחתולים וגם בני אדם, חשוב מאד ליידע את החברים ששומרים לכם עליו. הדבר האחרון שתרצו הוא שיתווצר אי נוחות ואי נעימות. ככל שתתאמו יותר ציפיות, כך גם אתם תהיו שקטים וגם "ההורים" הזמניים של כלבכם ידעו איך לספק לו את התנאים הטובים ביותר.

כתיבת תגובה