חגיגת בת מצווה או "בת מצווש"?

כבר זמן רב שישנם אלו התוחמים את אירועי המצווה של הבנות ל-2 אירועים שונים: חגיגות בת המצווה וחגיגות בת מצווש. איך אתם תחגגו לילדתכם את גיל 12 המרגש?

בת מצווש: דגש על חגיגה מודרנית ותרבות החומר

ישנן בנות שחוגגות את יום הולדת ה-12 שלהן בדרך שמעוררת לא מעט ביקורת. אותה ביקורת מגיעה גם מבנות גילן, וגם מהורי הילדות שלא מסכימים עם דרך החגיגה. ראשית, חגיגות ה"בת מצווש", לרוב נחגגות אך ורק עם בנות, כך שהחגיגה בכללותה שמה את הדגש על חגיגה נשית עם אטרקציות שרק בנות אוהבות – ממסיבת מניקור פדיקור ועד אירוע שטיח אדום.

למרות הסיפוק הגדול שיש לילדות בגיל 12 החוגגות בדרך שכזו, הרי שמדובר על חגיגה שלא שמה את הדגש על החגיגה המשפחתית, תוך שאור הזרקורים הוא על תרבות החומר ולא על הרוח. אירועי הבת מצווש סוקרו רבות בתכניות הטלוויזיה, כאשר לרוב הן מצריכות גם מההורים של הילדה החוגגת להוציא סכומי עתק. במרבית המקרים, כעבור כמה שנים הילדות מסתכלות לאחור ומעט נבוכות מדרך החגיגה שמצטיירת כמעט מצועצעת.

בת מצווה: דגש על הרוח, המסורת והסימבוליות

חגיגת בת המצווה צריכה להיות חגיגה על זמנית  – אירוע שגם בעוד 20 שנה יסתמן כרלוונטי ונכון. ממש כמו אירועי בר המצווה שנחגגים לא אחת בעיר ירושלים, כך ניתן לחגוג גם את בת המצווה. גם אם אתם מגיעים ממשפחה חילונית ובטח אם אתם מגדלים את בתכם היקרה על פי המסורת והמנהגים, דעו כי ניתן לחגוג בת מצווה בכותל. אירוע שכזה הוא אירוע שלא שייך רק לילדה החוגגת, אלא לכל משפחתה!

בהשוואה לאירועים אחרים, מדובר על חגיגה בתקציב צנוע, כאשר היא עוטפת את הילדה בהילה ייחודית, האירוע בעל ערך סימבולי רב והטון המוביל את בת המצווה הוא טון מסורתי וחגיגי.

גיל 12 – חגיגת יום הולדת של פעם אחת בחיים

כהורים, אתם רוצים להעניק לילדתכם את כל שהיא מבקשת בגיל מיוחד ומרגש זה. לעתים, ישנן בנות שמבקשות לחגוג את חגיגת בת המצווה שלהן כפי שהן מכירות ושומעות מהחברות לכיתה. המשמעות היא שלא תמיד מדובר על החלטה המשקפת את הרצון הפנימי של הילדה, כך שחשוב להציג בפניה כמה אפשרויות.

יום הולדת ילדתכם תמשיך לחגוג שנה אחר שנה, אך בת מצווה הוא יום הולדת מיוחד שנחגג רק פעם בחיים! כמשפחה, חבקו את ההזדמנות הזו להתלכד תחת המסורת היפה באירוע מרגש, מיוחד וסולידי.

כתיבת תגובה