חגיגת יום הולדת לכל הגן – חגיגה חינוכית וחברתית

אז אחרי שעיכלתם את ההתרגשות הגדולה כי ילדכם גדל לו בשנה, אתם יכולים להתפנות להפקת חגיגת יום ההולדת! מטבע הדברים, אחת השאלות הבסיסיות ביותר שתשאלו את עצמכם היא האם להזמין את כל ילדי הגן, או להזמין אך ורק את החברים הקרובים של ילדכם.

לכל בחירה שתעשו ישנם יתרונות וחסרונות, אך נדמה כי הזמנת כל ילדי הגן אל החגיגה, מגלמת בתוכה יתרונות רבים וברורים יותר. כבר בגיל זה, טפחו את החוויה החברתית, עודדו את הגיבוש ותנו לכל הילדים את התחושה כי הם נאהבים ומקובלים.

לכדו את הילדים סביב פעילות חברתית ומגבשת

במרבית המקרים, חגיגות ימי ההולדת שנערכות בגילאים אלו, נערכות בפורמט של הורה + ילד. כל עוד הילדים עוד קטנים, בגילאי 3-4, הרי שמקובל מאד שאל פעילות יום ההולדת מגיעים הילדים אל החגיגה בליווי הורה. המשמעות היא שבתור מארגני החגיגה, אינכם צריכים לקחת אחריות על כל הילדים ולמצוא עצמכם נכנסים אל נעליה של גננת.

לדוגמא: במידה ותחליטו לחגוג את יום ההולדת של ילדכם עם פעילות מסוג מתנפחים, הרי שכל הורה יפקח על הילד שלו ויהיה אחראי לשלומו. דומה הדבר עם פעילות חי, סדנאות יצירה או כל פעילות אחרת העולה על דעתכם. זוהי דרך נפלאה לגבש את הילדים, ליצור חברויות ולמנף את תחושת הביטחון החברתי שלהם.

הערך החינוכי: כולם חברים, כולם שווים וכולם רצויים

תמיד תוכלו לחגוג חגיגה קטנה עם מספר חברים, אך דווקא יום ההולדת של ילדכם הוא הזדמנות לשקף בפניו ערכים יפים של חברות, שיוויון וקבלתם של כולם. הגננות בגני הילדים מעודדות מאד את ההורים לחגוג עם כל ילדי הגן, אך מובן כי ההחלטה שמורה לילדיו של הילד החוגג.

מתי חגיגה חלקית עם ילדי הגן יכולה להיות בעייתית? בעת שמתוך 25 ילדי הגן מזמינים כ-2/3 ילדים, ואת ה-1/3 הנותר לו, לא. במקרים שכאלו, מספר ילדים בודדים מרגישים כי אינם חלק מהחוויה החברתית, מה שיוצר עלבון ומתחים גם בין ההורים. מתי חגיגה חלקית כן רלוונטית? בעת שילדתכם רוצה לחגוג רק עם הבנות יום הולדת של נסיכות.

חוויה דו צדדית: גם עבור הילד החוגג וגם עבור חבריו מהגן

יום הולדת יש רק פעם בשנה, וזו בדיוק הסיבה שבתור הורים אתם מתכננים חגיגה גדולה ושמחה! זיכרו כי ארגון של חגיגה גדולה יותר, יוצר שביעות רצון דו צדדית: הילדים המוזמנים אל החגיגה נרגשים מאד להגיע ולחגוג עם כל החברים, בעוד ילדכם שגדל בשנה זוכה לחיבוק ופירגון, ותשומת לב אדירה מכל חבריו לגן.

כתיבת תגובה