חשיבותה של חברת אבטחה בחברות סטארט-אפ

אם גם אתם עומדים בראשו של סטארט-אפ מצליח ומבטיח, כנראה שהדבר האחרון שמטריד אתכם הוא סוגיית האבטחה בבניין בו אתם עובדים. אתם עסוקים דרך קבע בפיתוחים, פגישות עם יזמים, טסטים מורכבים, בדיקות שגרתיות, ראיונות לתקשורת והתמודדות עם אתגרים שונים ברמה המקצועית.

עם זאת, עליכם לקחת בחשבון כי בעת שאתם מוגדרים כחברת סטארט-אפ מבטיחה, אתם גם הופכים חשופים יותר. לא מעט חברות לא מבינות מדוע הן זקוקות לשירותי אבטחה צמודים במשרד בו הן עובדות. עם זאת, ישנם לא מעט תקדימים המלמדים על הצורך של חברות אלו לשמור על עצמן ועל המידע בו הן מחזיקות.

גניבת סודות עסקיים – לא רק בסרטים

שירות של חברת אבטחה הוא שירות שמותאם אליכם בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם. כך לדוגמא, במידה ואתם עובדים בבניין של כמה קומות, הרי שפתרון האבטחה הבסיסי והמומלץ ביותר בעבורכם הוא שירות של עמדת בידוק בכניסה. עמדת קבלה שכזו למעשה בודקת כל אורח שמגיע אליכם, כאשר המטרה היא להבטיח שאכן מדובר באורח שלכם ולא בחפרפרת.

בתור חברת סטארט-אפ, הרי שאתם מחזיקים בלא מעט סודות מקצועיים, לעתים גם בפטנטים. בעת שיגנבו את הסודות שלכם, את הרעיונות שלכם ואת התכניות העתידיות שלכם, אתם עלולים למצוא עצמכם אל מול אתגרים לא פשוטים. תפקידה של חברת האבטחה אם כן הוא לסנן את כניסתם של אנשים זרים או בעלי אינטרסים אל המרחב בו אתם עובדים.

סחיטה, גניבה ופריצות

מעבר לכך, חברות סטארט-אפ ידועות בין היתר בכך שהן מעסיקות עובדים בתנאים מעוררי קנאה: משרדים מאובזרים, שלל גאדג'טים, חדרי בידור וכושר ומה לא. בעת שיש מה לגנוב מכם, הרי שאתם הופכים למטרה נחשקת. כל עוד לא תעבדו בצמוד אל חברת האבטחה, הרי שהאזור בו אתם עובדים הופך להיות פרוץ ונגיש לאנשים לא מוסריים – לגנבים ולפורצים.

שירותי אבטחה משולבים, כאשר מערך האבטחה מותאם אליכם אישית, יכולים להפחית משמעותית את הסיכוי להצלחת ניסיונות שכאלו. גניבה מבית העסק שלכם היא לא דבר נעים בכל מקרה, כאשר בעת שאתם ניצבים בסטטוס יוקרתי, הרי שאתם הופכים נחשקים יותר בעייני אותן כנופיות וכך גם הופכים למטרה.

אמצעי אבטחה נוספים

מעבר למאבטחים שיכולים לבקר באופן יסודי וקפדני את הנכנסים והיוצאים מהמשרד שלכם, הרי שכדאי לנקוט באמצעי אבטחה נוספים:

  • סורגים המונעים פריצות 
  • מצלמות אבטחה לתיעוד כל המתרחש
  • מערכת אזעקה מתקדמת שתתריע בזמן אמת

כתיבת תגובה