חשיבותן של מצלמות אבטחה

ישנם כמה אמצעים שמאפשרים לנטר ולמנוע אירועים עתידיים, בין שבמקומות ציבוריים כגון קניונים או תחנות רכבת ובין שבבית או במשרד. בין האמצעים הטובים ביותר נמנות מצלמות אבטחה שעוקבות אחר זירות אירועים ומצלמות את המתרחש. מצלמות האבטחה מספקות אפשרות לצפייה, תיעוד ושמירה על הצילומים, הן מאפשרות לזהות חשודים ופעמים רבות גם למנוע פגיעות עתידיות:

מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים

מספקות אפשרות למנוע אירועים מיד בתחילתם. התקנת מצלמות אבטחה אלו היא פעולה הכרחית כמעט לצורך שמירה על הסדר הציבורי.

מצלמות אבטחה בבתים משותפים ובבנייני משרדים

המצלמות מספקות מידע על אורחים לא רצויים הנכנסים לבניין, כאשר הן מאפשרות לעקוב ולזהות פולשים פוטנציאליים.

מצלמות אבטחה זעירות

מצלמות אבטחה אלו אומנם אינן בעלות טווח קליטה גדול, אך הן מאפשרות מעקב אינטנסיבי אחר נקודה מוגדרת. התקנת מצלמות זעירות מתבצעת בדרך כלל כדי לעקוב באופן פרטי אחר מקום מסוים במטרה לאמת (או לשלול) חשדות על פעילות שמתרחשת במקום. הן משמשות, לדוגמה, בחדר ילדים ובחדר שינה. לרוב מתקינים מצלמות אבטחה אלו בבית או במשרד לאחר אירועים כגון פגיעה כגון פריצה, או כמוצא אחרון לאחר שמתעוררים חשדות שחשוב לבדוק את אמיתותם.

אפשרויות להתקנת מצלמות אבטחה

מצלמות יעילות לצילומי לילה הן מצלמות אינפרה אדום, כאשר בחלק מהדגמים מופעלת מערכת התאמה אוטומטית לסוג התאורה במשך כל השעות היממה.

מצלמות IP מאפשרות חיבור למערכות מבוססות אינטרנט ובכך מאפשרות פעולות כגון שיתוף והפעלה מרחוק של מצלמת האבטחה, כמו כן אפשרי לחבר אותן למחשבים נייחים ולמכשירים ניידים.

אפשר לבחור בהתקנת מצלמות אבטחה אנלוגיות, שמחוברות למערכת החשמל של הבניין או הבית. מערכות אלו יקרות פחות ממערכות דיגיטליות, אך לרוב איכות הצילום שלהן פחותה. למצלמות אבטחה דיגיטליות בדרך כלל רזולוציה גבוהה יותר.

את  מצלמות האבטחה מתקינים במקום שמאפשר מעקב מקסימלי של השטח או האזור. כמו כן, יש חשיבות לבחירת מיקום המצלמות הן מבחינת הצורך בהפקת צילום איכותי שמאפשר לצפות בפרטים חיוניים, והן כדי להגן על המצלמות מפני השחתה.

את  מצלמות האבטחה מתקינים במקום שמאפשר מעקב מקסימלי של השטח או האזור. כמו כן, יש חשיבות לבחירת מיקום המצלמות הן מבחינת הצורך בהפקת צילום איכותי שמאפשר לצפות בפרטים חיוניים, והן כדי להגן על המצלמות מפני השחתה.

ישנן מצלמות אבטחה גלויות, כגון מצלמת צינור או כיפה שמתעדות בקביעות את המתרחש במקום מסוים, ויש מצלמות סמויות, שלא ניתן להבחין בהן בעין.

כתיבת תגובה