טיול מאורגן לחו"ל בלי לוותר על השבת

יוצאים מגבולות הארץ מבלי לוותר על חלה של שבת

ארץ ישראל היפה התברכה במגוון רחב של נופים ואתרים היסטוריים. לא לחינם מושכת אליה הארץ מבקרים מכל רחבי העולם. אך כשם שהתיירים  באים אלינו, כך אנו רוצים מדי פעם לבקר אצלם. עם זאת, ישנם אנשים שאינם ממהרים לצאת מגבולותיה של ארץ ישראל מתוך חשש כי לא יוכלו לקיים בחו"ל את גדרי ההלכה. אך היום ניתן ליהנות מהימצאותם של טיולים מאורגנים לחו"ל לדתיים המאפשרים לשומרי המסורת לקיים את הכול לפי מצוות התורה.

טיפים לבחירת טיול מאורגן לחו"ל לדתיים

זהו, החלטתם שאתם לוקחים פסק זמן מהעבודה ומיד לוקחים את האישה והילדים לטיול בחו"ל. כעת נותר רק להחליט לאן לנסוע ואיזו חברת טיולים לבחור. אז אם אתם שומרי מסורת, אלה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את החברה המתאימה לכם:

  • פתרון לשבת – השבת היא יום קודש שבה אסור לעשות מלאכה, אבל אין זה אומר שאינכם צריכים לנצל את היום הזה לטיול. אז אם אינכם רוצים למצוא את עצמכם ישנים במלון ו"מבזבזים" את היום הנפלא הזה בחו"ל, כדאי לברר מראש עם חברת הטיולים אם יש טיול קטן בשבת בתוכנית המתאים גם לשומרי המסורת.
  • איזו כשרות מציעה החברה – לאלה מכם האוכלים מאכלים שהוכשרו בכשרות רגילה (או למעשה, כל כשרות) אין בעיה מיוחדת. אך אם אתם מקפידים על כשרות בד"ץ או כל כשרות אחרת, יש צורך לברר עם החברה מראש לגבי הכשרות שהיא מציעה.
  • מה בתוכנית – כאשר בוחרים טיולים מאורגנים לחו"ל לדתיים אין זה מספיק לבחור רק טיול המתאים לדתיים, חשוב גם לוודא כי התוכנית המוצעת מתאימה לכם. כך למשל, אם אתם אוהבים היסטוריה, כדאי לבחור בתוכנית המציעה טיולים היסטוריים לרוב. מנגד, אם חשקה נפשכם לטייל בטבע, לעשות טיול coast to coast וליהנות ממרחבים אין סופיים שלא תמצאו בארץ, כדאי לבחור בתוכנית המציעה בעיקר טיולים באוויר הפתוח.
  • טיול של ערכים – כשומרי מסורת, הערכים חשובים לכם. משום כך כדאי לפנות לחברת טיולים המציע הדרכה בתוספת הקניית ערכים. טיולים אלה מתאימים במיוחד עבור הילדים הצעירים המשתתפים אתכם בטיול.
  • אוספים המלצות – לפני שאתם מצטרפים לטיול זה או אחר כדאי לאסוף המלצות מהסובבים אתכם. לפי חוק הדתיים השלובים, אתם מכירים לפחות משפחה דתית אחת שיצאה לחו"ל בקיץ הזה. פנו אליה ובקשו ממנה המלצות.

לסיכום, חשוב להשקיע זמן ומאמץ בבחירת טיולים מאורגנים לחו"ל לדתיים, אם אתם מעוניינים לצאת לטיול בראש שקט מבלי לחשוב על כל מה שאתם מכניסים לפה ולדעת שבשבת תהיה לכם חלה טעימה שתוכלו לברך עליה "המוציא".

כתיבת תגובה