טיפול בפיברומיאלגיה

לא מעט אנשים חווים תחושה של כאבים בנקודות שונות בגוף, אלה מלווים בעייפות, מצבי רוח ובמגוון רחב של בעיות שונות אשר לא תמיד ניתן לאבחן ולהסביר אותם. במקרים רבים, כאשר מבצעים בדיקה מדוע אנשים מתמודדים עם תחושות שכאלה, מתברר שהם מתמודדים עם פיברומיאלגיה.

פיברומיאלגיה מוכרת כמצב בו קיימת הפרעה אשר מובילה להגברה של סינגלים שעוברים ממערכת העצבים אל המוח והפרעה זו יוצרת כאב קשה. לעיתים רבות מדובר בהפרעה שנוצרת כתוצאה מאירוע מסוים שהגוף חווה, למשל, תאונת דרכים, זיהום, מחלה וכדומה, אך לא פעם ההפרעות יכולות להיווצר ללא סימנים מקדימים.

טיפול בכאבי פיברומיאלגיה יכול להתבצע באופנים שונים. באופן טבעי ניתן לטפל בבעיה באמצעות תרופות וכדורים רגילים, וכן בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שימוש ניכר באופציה של התמודדות בפיברומיאלגיה טיפול טבעי, כלומר באמצעות מרכיבים שאינם מכילים חומרים כימיים כאלה ואחרים.

קיים הבדל בין שני סוגי הטיפולים, מן הסתם, הן בעובדה שהטיפול הראשון מתבצע בדרך כלל אחרי אבחון של רופא ואחרי שהוא מחליט כיצד לבצע את הטיפול, בעוד שאם בוחרים באופציה של טיפול טבעי, אפשר לעבור אותו על ידי מטפלים שמתמחים בתסמונת זו.

על מנת לטפל בצורה נכונה בפיברומיאלגיה יש להבין היטב מה הם תסמיני התסמונת, תסמיני המחלה, מתי והיכן הם באים לידי ביטוי. כמו שציינו, מדובר על כאבים שמופיעים במקורות שונים בגוף, הרבה פעמים מדובר בכאב עמום, אשר אם לא מטפלים בו בזמן הוא מתפשט באופן נרחב. הכאב יכול להופיע בנקודות שונות, בין אם זה בראש, כתפיים, חזה, מרפקים, ירכיים, ברכיים. מדובר על נקודות כאב ברמות שונות. כמו כן חשים תחושת עייפות, הפרעות בשינה, וכל זה עלול להביא לשינוי במצב הרוח, כולל לדיכאון.

כיצד מחליטים איזה טיפול לעבור

לא מעט אנשים בוחרים לעבור טיפול טבעי, הרי שהם מנסים לעבור טיפול בכאבי פיברומיאלגיה באופן קונבנציונאלי וזה לא צולח. מה שחשוב לזכור הוא שטיפול רגיל כולל שימוש בכדורים ובמאפיינים אחרים, אשר עלולים להחמיר את המצב, בגלל תופעות הלוואי שיש בהם. לכן יהיה נכון לבדוק את האופציה של טיפול טבעי כבר בהתחלה.

בין הטיפולים הטבעיים שאפשר למצוא, קיימים טיפולי בצמחי מרפא, משחות ותרופות טבעיות, כמו כן, ישנם טיפולי אלקטרו תרפיה, אשר מטרתם להאיץ את זרימת הדם למקומות שונים בגוף מתוך כוונה להאיץ את מנגנוני הריפוי של הגוף. ניתן למצוא מכשירים לשימוש ביתי בטיפול זה, אך מוטב להיעזר במטפלים מומחים שיבצעו את הטיפול.

טיפול בפיברומיאלגיה חייב לכלול גם שינוי בהרגלי היום יום, כלומר יש להפחית את מקורות הלחץ, יש לערוך תרגילי הרפיה מסוגים שונים, ולעשות ספורט, הן במטרה לשפר את איכות החיים והן במטרה לשפר את התחושה של הגוף, ובכך להפחית את תחושת הכאב באופן ניכר.

כתיבת תגובה