טיפול זוגי פסיכולוגי בעקבות רומן מהצד

מה קורה לזוגיות כשלפתע מתגלה בגידה מהעבר או בגידה תוך כדי נישואין "יציבים" ?

לאחד מבני הזוג שאינו בוגד חי חיים שגרתיים ופשוטים למדי.  חלק מחיים רגילים וקונבנציונאליים בחיי משפחה במילניום כוללים בין היתר: מי מכין שיעורי בית עם הילדים ? כיצד מתמודדים עם האוברדרפט בבנק? אלו מצרכים קונים לסופ"ש  וכדומה.

למראית עין הכל נראה שקט ושליו כשלפתע  משומקום מגיע מידע שמשנה את כל התמונה השגרתית והאופיינית לזוגות בעולם המערבי. המידע הוא אודות בגידה של בן הזוג שלכם מהעבר או תפיסתו על חם בעיצומו של רומן מהצד. טיפול זוגי לזוגות החווים או שחוו בגידה על יד בני זוגם יכול לשנות את העתיד ואף לפתור את כל הבעיות ש"תרמו" לבגידה.

 טיפול זוגי עבור זוגות הנו גם טיפול משפחתי מה שתורם לזוגות רבים כי השמיים אינם חייבים להתמוטט מרגע הידיעה המרה. כל אחד שחווה בגידה מצד בן זוגו מתערערת אמונתו על בן זוגו ובצדק. ראיית המציאות של הנבגד מתמוטטת משום שהוא מהרהר בליבו שוב ושוב כי אם לא גילה את הבגידה בזמן התרחשותה, מה זה אומר על יכולתו לקרוא את בן הזוג, מה עובר עליו?

טיפול פסיכולוגי מאחה את צלקות העבר

מבחינת הנבגד לא רק ההווה מתמוטט אלא גם העבר המשותף ולעיתים רבות אינו רואה עתיד מזהיר עם בן זוגו הבוגד. באמצעות טיפול פסיכולוגי אחד על אחד או בשניים ניתן לטפל ולהבריא בתהליך שיפחית את הכאב של פצע טרי ומדמם, את המסע המטלטל שהבוגד עבר כמה שנים קודם לכן, או עובר בימים אלו ממש – קרי, עת הגילוי שמותיר אותו נסער מאוד. 

פסיכולוג זוגי המתמחה בטיפול  זוגי בסוגיית בגידות בין בני זוג מאפשר לבני הזוג לפתוח ולהציף את הבעיות ולמצוא פתרונות  המאפשרים זוגיות בדרך חדשה והשבת האמון הבסיסי ביניהם. מוצא הגירושין אינו פתרון יעיל ומועיל לבני הזוג ולילדיהם המשותפים – ניתן ואפשר לגשר על העבר אל עבר עתיד טוב יותר.

שאלת השאלות נשאלת על ידי כל אחד מבני הזוג בין אם הוא בוגד או נבגד, והיא: האם נישואים יכולים להתגבר על בגידה שמתגלה בדיעבד יותר מאשר על בגידה שנתפסה בזמן אמת? עקרונית, התשובה היא כן. קל יותר להתגבר על בגידה כשהסוף הטוב כבר ידוע, בתנאי שבני הזוג מקיימים תהליך של עבודה זוגית, כאילו הבגידה התרחשה כרגע. 

טיפים לטיפול ראשוני

לפני שאתם פונים אל יועץ זוגי חשוב שבן הזוג הבוגד יכה על חטא ובתוך כך יגלה סבלנות ואמפטיה. לא מדובר בתהליך קל ופשוט משום שהשחזור שיתבקש על ידי בן הזוג הנבגד שוב ושוב מצד הבוגד ילווה בכאב , אמביוולנטיות ואשמה שאינם קיימים כבר אצל בן הזוג הבוגד מאחר והבגידה התרחשה בעבר. כאמור רק אלו ככל שיהיו לא נעימים למרות שהבגידה הייתה ונגמרה  ישוחזרו וידוברו ויעלו על ספת השיחה בין אם בעזרת טיפול זוגי או בין בני הזוג. רק כך יוכל להיבנות מחדש האמון בין בני הזוג.

 

 

אודות:

רשת "בקשר לטיפול" מחברת בין אנשים המחפשים  פסיכולוג או פסיכולוגית או טיפול זוגי אך חסרה להם המלצה טובה על דמות טיפולית מתאימה, אמינה ומוסמכת, הנמצאת באזור המועדף.

ההתאמה נעשית חינם בשיחת טלפון ע"י שרונה המכירה היטב את כל המטפלים.

www.bekesher-letipul.co.il

כתיבת תגובה