טיפול טבעי ביתר פעילות בלוטת התריס – מה זה כולל?

על פי הערכות שונות, למעלה משני מיליון אנשים מתמודדים עם בעיה בבלוטת התריס בישראל. מדובר על בלוטה הורמונאלית (תירואיד), היושבת במרכז הצוואר, אשר אחראית על קצב חילוף החומרים בגוף. 60% מהאנשים שמתמודדים כיום עם בעיית היפרתירואידיזם, כלל לא ידעו שיש להם אותה, כד שעשו בדיקות דם במסגרת טיפול אפואי או ביקורת רפואית.

ישנם מספר דרכים כיצד להתמודד עם חוסר איזון הורמונאלי בשל יתר פעילות בבלוטת התריס.

לפני שנסביר כיצד מתבצע טיפול בחוסר איזון הבלוטה, נסביר בקצרה מה זה אומר "פעילות יתר" וכיצד זה בא לידי ביטוי.

בלוטת התריס נמצאת בצוואר שלנו, היא בנויה בצורת פרפר ותפקיד לייצר הורמונים אשר אחראים על תפקוד של מערכות שונות בגוף, מתוך מטרה שכל התאים בגוף יעבדו בצורה תקינה. בלוטת התריס יכולה לעבוד לא תקין בשני מקרים, כאשר יש יתר פעילות ואז נוצרים עודף הורמונים, וכן תת פעילות שמובילה להיווצרות כמות נמוכה של הורמונים. מצב זה שכיח יותר ובכל זאת שני המצבים מוכרים לנו.

מה אנחנו חשים כשיש חוסר איזון בלוטת התריס

מצב של חוסר איזון הורמונאלי, ובפרט תפקוד יתר של בלוטת התריס מוביל לעייפות, חום והזעה, דופק מהיר, חרדה ועצבנות, פעילות מעיים מוגברת, ירידה במשקל, חוסר שינה, רעידות, וכן נשים רבות חוות בעיה במחזור החודשי.

מן הסתם, כל המצבים הנ"ל יכולים להשפיע, הן פיזית והן נפשית ולהפריע בתפקוד היומיומי. לכן חשוב מאוד לטפל בבעיה, כמה שיותר מהר ובאופן סדיר ועקבי.

כפי שאנחנו יכולים להבין, טיפול בבלוטת התריס ובפרט במצב של פעילות יתר, יכול להתבצע באמצעים רגילים, קרי קונבנציונאליים וכן באמצעים לא קונבנציונאליים, קרי טיפול טבעי ביתר פעילות בלוטת התריס.

למשל, אפשר לטפל בבעיה דרך טיפולים הומאופתיים, תרופות טבעיות שונות, אשר כל מטופל מקבל בהתאם לסימפטומים איתם הוא מתמודד.  הרעיון הוא לשלב גם טיפול בבעיה הפיזית, כלומר בתפקוד הפונקציונאלי שנפגם וגם במצב הנפשי, זאת על מנת להביא את הגוף לכדי איזון, כפי שאנחנו מכירים אותו. מהות הטיפול היא לפתרו את הבעיה מהשורש, באופן כזה שמתאים למטופל בצורה ספציפית בהתאם לבעיה איתה הוא מתמודד.

כמו שאנחנו יכולים להבין, טיפול כזה יכול להתבצע אך ורק אחרי אבחון, הן פיזי והן נפשי, יש להבין בדיוק מה מקור הבעיה, מה חווים, מה חשים, כיצד חווים את המחלה ביום יום. טיפול הומאופתי מאפשר לגוף לרפא את עצמו בעזרת התרופה ולא מבקש מהתרופה לבצע את העבודה בעצמה.

כמו שניתן להבין, ניתן להתמודד עם פעילות יתר אך ורק אם מבצעים אבחון נכון של המחלה, אם יודעים לאבחן בצורה נכונה את הסימפטומים שלה, ומבינים היטב כיצד עם מה מתמודדים. לשם כך צריך לעבוד עם גורמים מטפלים מקצועיים שמכירים את התופעה ויודעים כיצד להתמודד איתה על מנת שיוכלו להעניק לנו את הכלים הטובים ביותר לשם כך.

כתיבת תגובה