טריוויה לילדים

טריוויה לילדים

כל הילדים, ללא יוצא מהכלל, אוהבים משחקים. חלק אוהבים לשחק בכדור מחוץ לבית, חלק אוהבים לשחק במחשב וחלק מעדיפים משחקי וידאו וכדומה. טריוויה לילדים היא משחק קלפים המציע מצד אחד לבחון את הידע ומצד שני ללמד עובדות ונתונים במגוון תחומים. היתרון הגדול של טריוויה לילדים הוא השילוב המנצח שבין אהבת המשחק להקניית הידע. מוטיב התחרות במשחקי טריוויה יוצר אצל כל ילד את הרצון לדעת ולהעמיק בפרטים הקטנים, כאשר לנו, ההורים, זה משתלם מכאן ומכאן.

טריוויה לילדים: כל התחומים

טריוויה לילדים, ממש כמו טריוויה למבוגרים, מותאמת לרמת הידע המצוי בגילאים הרלוונטיים ובתחומים המעניינים אותם. ניתן למצוא טריוויה לילדים בנושאים שונים, בחלוקה לגילאים, לתחומי עניין ולרמת ניסוח. תוכלו למצוא למשל טריוויה לילדים שעוסקת בכוכבי טלוויזיה, בסיפורי ילדים, בתחומים הנלמדים בבית הספר או בתחביבים כמו ספורט או מדעים. רוב משחקי הטריוויה מציעים מספר תשובות אפשריות לשאלה, בדמות שאלות אמריקאיות, ויש כאלה המציעים רק שתי תשובות אפשריות.

טריוויה לילדים: טריוויה און ליין

עידן האינטרנט גרם לכך שכל משחקי הקופסה ואף משחקים שלא היו מעולם בחנויות – יופיעו ברחבי הרשת בחינם ובנגישות גבוהה לכולם. ישנם אלפי אתרים המוקדשים לילדים ומציעים ממלכות פרטיות של משחקים, תחרויות, חיות מחמד, חוות גידול, רשתות חברתיות ועוד. בין האתרים הללו נמצא במקרים רבים שאלות טריוויה שבוחנות את הילדים ומאפשרות להם, באמצעות תשובות נכונות, להתקדם, לצבור פרסים ולעלות שלב במשחק. זוהי הדרך שלנו, המבוגרים, לתעל את רשת האינטרנט ולהבטיח שילדנו נחשפים לתוכן אמין, שימושי, בעל ערכים ואף מחנך.

טריוויה לילדים: משחקי חברה

בכל יום הולדת או מפגש חברתי של הילדים אנחנו מתלבטים באיזה משחק לבחור. האם להביא קוסם, לשכור ליצן, לצאת לטיול בגן חיות או לנפח מתקנים. נסו לשלב טריוויה לילדים בתוך הפעילות שלכם. אתם תופתעו מהעניין שהשאלות ייצרו, מהרצון של הילדים לדעת ומרמת הידע שלהם. חלקו אותם לקבוצות, בחרו מנחה, והגדירו מראש את החוקים: פסילת שאלה, זמן מענה, אורך ההתייעצויות וכמובן הפרס. במידה רבה אין דרך טובה יותר להעביר את הזמן בפעילויות של הילדים כך שהם יוצאים מרוצים ואנחנו יוצאים מסופקים.

אלעד

המאמר נכתב ע"י אלעד כהן - מתכנת פלאש בחברת GAME DEV LTD.

כתיבת תגובה