ייעוץ זוגי הפתרון הנכון

מכירים את המצב הזה בו כבר נגמרות לכם המילים ואתם מרגישים שאין לכם עוד מה לעשות? כבר עייפתם מלהסביר ולדוש באותם הנושאים שחוזרים ונשנים כל הזמן? תתפלאו, אבל עדיין לא צריך לוותר ולהרים ידיים. יש פתרון והאמת, הוא די פשוט ומאוד אפקטיבי – ייעוץ זוגי. ייעוץ זוגי יאפשר לכם, בני זוג, נשואים ואפילו לאלו שרק מתחילים את מערכת היחסים הזוגית, להתנהל בצורה נכונה יותר, להתוודע זה אל רגשותיו, רצונותיו ומחשבותיו של האחר, ובעיקר לחיות בהרמוניה.

כיצד מתנהל ייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגי יערך באמצעות מספר מפגשים שיערכו באופן אינדיבידואלי לכל זוג, למצבו ולדרישותיו. ייעוץ זוגי יאפשר לבני הזוג לתקשר זה עם זה בצורה מוצלחת, כזו שתביא להבנה הדדית, לתקשורת טובה ולשיפור במערכת היחסים. במסגרת תהליכי ייעוץ זוגי, יגיעו שני בני הזוג יחדיו אל פגישתם עם היועץ הזוגי וישוחחו בניהם, בעוד היועץ הזוגי יבחן את התנהלותם ואת דפוסי התנהגותם, ורק לאחר מכן, יביע את דעתו בעניין (שעה אחרת, ניטרלית ומנותקת "רגשית" מהוויכוח), יציג את עמדתו ויאיר את עיניהם של בני הזוג לאפשרויות אחרות אליהן הם לא התייחסו מסיבות כאלה ואחרות.

חשיבות ייעוץ זוגי

בכל קשר זוגי, בין אם מדובר בקשר זוגי ארוך טווח ובין אם מדובר בקשר זוגי הנמצא "בחיתולים" תקשורת היא עניין חשוב מאוד ומשמעותי שיכול להטיב או להרע את מערכת היחסים. לכן, חשוב מאוד שבני הזוג ירכשו שפה משותפת, ובעיקר ילמדו לנהל שיח תקשורתי בריא ומועיל, כזה שיאפשר להם להתמודד בעתיד עם כל מהמורות הדרך באמצעות ייעוץ זוגי, בני הזוג יכולים לרכוש את המיומנויות האלה וללמוד כיצד לנהל תקשורת בריאה ונכונה שתטיב עם מערכת היחסים שלהם. יתרה מזאת, ייעוץ זוגי יאפשר לבני הזוג לשמוע דעה אובייקטיבית, שאיננה מעורבת רגשית בקשר וכך בעצם "לעצור לרגע", להתנתק לשנייה מהרגש ולחשוב על הכל בצורה נכונה ובפרופורציות הנכונות.

חשיבותו של היועץ הזוגי

יועץ זוגי, תפקידו לנהל, להנחות ולהדריך את שני בני הזוג במהלך כל מפגשי הייעוץ הזוגי. אותו יועץ זוגי, מניח לשני בני הזוג לפרוק, לשוחח ולהוציא את כל שעל ליבם, בצורה מכובדת ונכונה, באופן בו הם זוכים להקשבה מהצד השני, ואף זוכים לקבלת תשובה ותגובה, ולאחר מכן, הוא מנחה אותם ומעניק להם את הכלים הנכונים להתמודד עם מצבם, להסתכל על הכל בפרופורציות ולחשוב אחרת על מקרים מסוימים. אלמלא היועץ הזוגי, בני הזוג עלולים למצוא עצמם חוזרים על אותו המסלול שוב ושוב, נקלעים לאותם הוויכוחים ולאותם חילוקי הדעות בניהם, מאבדים את הסבלנות ואת האמונה שיכול להיות גם אחרת ושיכול להשתפר ולהסתדר, ומרימים ידיים.

כתיבת תגובה