כיצד מאבחנים תת פעילות בלוטת התריס

מצב של תת פעילות בלוטת התריס, הוא תופעה נפוצה, במיוחד בקרב נשים למרות שאנשים מבוגרים, קשישים, מתמודדים איתה בשלבים מסוימים. בעיה זו איננה נחשבת חמורה וניתנת לטיפול, מתוך כוונה לאזן את פעילות הבלוטה, אך לשם יש להיות ערים לבעיה וכמובן לטפל בה בצורה נכונה.

ישנם תסמינים שונים לתת פעילות בלוטת התריס (הקרוי גם היפותירואידיזם או היפו-תירואיד), מצב בו הגוף לא מפריש מספיק מההורמונים אשר נמצאים בבלוטה. בין היתר, התסמינים הם, עלייה בכולסטרול ובשמוני הדם, יובש וחספוס בעור, נשירת שיער מואצת, ציפורניים דקות ושבירות, אצל נשים זה יכול להתבטא בשינויים במחזור החודשי ואי פוריות, אצל גברים זה יתבטא בחוסר חשק מיני, כמו כן, אפשר למצוא לכך תסמינים נפשיים כגון דיכאון, חרדות, עייפות, שינה לא טובה, בעיות זיכרון ועוד.

בנוסף לתסמינים הנ"ל, אפשר למצוא גם שינויים בהתנהגות, כולל תחושת עצבנות, כאבים, דלקות חוזרות, רגישויות לחום וקור, חולשה בשרירים ועוד. כל הדברים מלמדים שייתכן מאוד שיש בעיה בבלוטת התריס ובמילים אחרות, חוסר איזון בתפקוד בלוטת התריס.

על מנת לגלות את התסמינים הנ"ל, לא מספיק רק להתייחס לשינויים שהגוף עובר או שינויים בהתנהגות. יש לבצע בדיקות דם ובדיקות אחרות אשר יכולות להוכיח שאכן קיימת בעיה, וצריך למצוא דרך לטפל בה. ללא בדיקות שכאלה, הרי שכל הנחה לגבי בעיה כזו או אחרת, תהיה בגדר ניחוש בלבד ללא אישוש רשמי.

כיצד טיפול טבעי בתת פעילות בלוטת התריס יכול לעזור

על פניו, כמו לא מעט מחלות ובעיות אחרות שאנחנו מתמודדים איתן, כמעט מתבקש ללכת אל רופא בקופת חולים ולטפל בבעיה. אך במקרה של תת פעילות בלוטת התריס, כמו במקרים אחרים, אפשר לחשוב גם על מסלול נוסף של טיפול, הכוונה כמובן למסלול של טיפולים טבעיים.

הסיבה שמסלול כזה יכול לעזור יותר היא שטיפול כזה כולל גם התייחסות למצב הפיזי וגם למצב הנפשי של החולה, וכן הוא כולל תוכנית טיפולי אישית שמותאמת באופן ספציפי למטופל או למטופלת. כלומר, לא מדובר פה בטיפול אחיד לכולם. מדובר בטיפול על פי המצב בו נמצאים החולים.

טיפול טבעי בתת פעילות בלוטת התריס, כולל בין היתר, שינוי בתזונה כולל הרגלי אכילה נכונים (ארוחות מסודרות), שימוש בתוספי תזונה וצמחי מרפא, הטיפול כולל גם התייחסות למצב הנפשי בו שוררים המטופלים ועל כן הוא טיפולים שונים שמטרתם לשחרר את הלחץ והמתח, ולהקנות לגוף ולנפש שלווה. זה יכול לבוא לידי ביטוי באמצעות טיפול דיקור סיני, רפלקסולוגיה, שיאצו, יוגה, מדיטציות ועוד מגוון רחב של טיפולים שקשורים לגוף באופן פיזי ישיר.

כאמור, כל חלק בטיפול קשור לחלק אחר, הוא מתבצע תוך הקפדה מלאה ותשומת לב לכל פרט במצבו של המטופל או המטופלת, ותוך כדי התקדמות הדרגתית עד לפתרון הבעיה.

כתיבת תגובה