כל הסעיפים שחייבים להכניס אל הסכם עם חברת אחזקה

לימודי ייעוץ משכנתאות

אז אחרי שבחרתם את חברת האחזקה שאיתה תעבדו, כל שנותר לכם הוא לחתום על חוזה מסודר המחייב את שני הצדדים. מה חשוב לכלול בהסכם ומהי החשיבות של כל סעיף בהסכם שכזה?

סל השירותים – מה הוא באמת כולל?

חברות ניהול ואחזקה מציעות מניפה רחבה של שירותים שונים. עם זאת, אינכם מחוייבים לרכוש את כל השירותים מאותה חברה. לכן, חשוב מאוד שבהסכם העבודה שהבניין חותם אל מול החברה, יפורטו בדיוק כל השירותים המגיעים לכם במסגרת העבודה מולה. במרבית המקרים, השירותים שיוצעו לכם כוללים את השירותים הבאים:

  • שירותי ניקיון
  • שירותי שמירה
  • שירותי אחזקה כללית

שימו לב כי השירותים בהם אתם דורשים מצויינם בהסכם, לרבות היקף השירות הניתן לכם, סוג השירות (אם מדובר באבטחה – האם מדובר בשומר בכניסה, סיור ממונע וכן הלאה), וכמה עולה כל שירות. כך, במידה ותסירו את אחד השירותים בעתיד, חשוב שתדעו מהו הערך שלו בתוך העלות הכללית.

תוך כמה זמן יגיע אליכם טכנאי?

שירות האחזקה אמור לפטור אתכם מכל התעסקות מיותרת. חברת האחזקה אמורה לספק לכם בין היתר גם שירות של טכנאים שונים שאמורים לטפל בתקלות במערכות בבניין. הדוגמא הקלאסית והשכיחה ביותר היא תקלות במעלית. המעלית נתקעה ואתם זקוקים מיידית לטכנאי? חשוב לציין בהסכם העבודה אל מול חברת האחזקה, תוך כמה זמן עתיד להגיע אליכם טכנאי. במידה והחברה מתחייבת לטכנאי תוך 5 ימי עסקים, כנראה שהיא לא החברה המתאימה…

תדירות הניקיון בבניין – מפעם בשבוע לכל יום

דבר נוסף וחשוב מאד שיש לציין אותו בהסכם העבודה, הוא תדירות הניקיון של החברה בבניין. מטבע הדברים, ישנם בניינים המעוניינים בשירות של ניקיון פעם אחת בשבוע, בעוד ישנם בניינים – בעיקר בנייני משרדים, המעוניינים בנוכחות צוות הניקיון על בסיס יומי. ככל שחברת הניקיון תהיה נוכחת יותר בבניין, כך עלות השירות תעלה. עם זאת, חשוב לציין על איזו תדירות החברה מתחייבת – זאת בכדי להבטיח שתקבלו את המענה בו אתם דורשים.

התשלום עבור השירות – קבוע או יכול להשתנות?

מעבר לכך שברור כשמש כי חשוב לציין את מחיר השירות בהסכם העבודה, הרי שחשוב לציין סעיף נוסף: האם החברה רשאית להעלות לכם את תעריף העבודה, או שמדובר על תעריף קבוע כל עוד סל השירותים נשאר כפי שהוא? ככל שתציינו יותר פרטים שכאלו בהסכם, כך תוכלו לצאת לדרך משותפת, פורה ונעימה ללא הפתעות מיותרות.

כתיבת תגובה