לא סוד שמור: כך תבחרו את חברת השמירה

שירותי האחזקה הניתנים כיום למגזר העסקי והפרטי, הפכו להיות שירותים מובילים הניתנים כיום כשירות בסיסי הכולל שירותי ניקיון ואחזקה. בנוסף להם, עולה הדרישה דרך קבע גם לשירותי אבטחה שונים – מסיורים המתבצעים מסביב למתקנים ביטחוניים ועד עמדות קבלה עם שומרים בבנייני המשרדים. האתגר הגדול? למצוא את החברה המתאימה ביותר, המקצועית, ביותר והמנוסה ביותר.

 

1.מה התקציב העומד לרשותכם?

תמיד טוב להתחיל את החיפוש אחר חברה המעניקה את שירותי השמירה עם תקציב ברור. הסיבה היא מאחר והתקציב ינחה אתכם לגבי תיעדוף השירותים שאתם מעוניינים לקבל מאותה החברה. ככל שהתקציב שברשותכם יהיה גבוה יותר, כך יהיה ניתן לשדך לכם שירותים נרחבים ומתקדמים יותר. כל עוד מדובר על שילובה של חברת אבטחה בבניין מגורים, לרוב הדרישה היא לשומר בעמדת כניסה שיבקר את כניסתם של הנכנסים אל הבניין. שירותים הניתנים לבנייני משרדים כבר קצת מורכבים יותר, וכוללים לרוב גם סיורים המתבצעים מסביב לבניינים.

 

2.האם החברה מציעה את השירות שאתם צריכים?

כל חברת שמירה מתמחה בשירותים ספציפיים. המשמעות היא שאתם צריכים לחפש אחר החברה שתעניק לכם את השירותים המתאימים ביותר בהתאם לצרכים שלכם. על כן, חשוב מאד להגדיר יחד עם הגדרת התקציב גם את השירותים אותם אתם מעוניינים לקבל, שכן באופן זה תהיה לכם האפשרות לבצע חיפוש משמעותי יותר, ממוקד יותר ונכון יותר לכם. שימו לב כי לא כדאי להתפשר על סוג השירות רק על מנת לקבל מחירים טובים יותר לדוגמא, שכן לכל בניין הדורש בשירותי שמירה ישנם אתגרים אחרים ומטרות אחרות – כך שחשוב למלא אחריהם.

 

3.ערכו סקר שוק ולקטו המלצות

הדרך שלכם להגיע אל חברות השמירה המובילות ביותר היא באמצעות המלצות שתוכלו לקבל. האפשרות העדיפה ביותר היא לקבל המלצות ממכרים שלכם שכבר עובדים אל מול חברות השמירה, כך שתוכלו לקבל המלצות ממקור ראשון וקרוב אליכם. במידה ואתם לא מכירים אנשים הרוכשים שירות שכזה, תוכלו לגלוש בפורומים ובקבוצות שונות וללקט המלצות על גבי הרשת. בשלב זה כדאי מאד גם לערוך השוואת מחירים שתאפשר לכם לדעת מי מהחברות מעניקה לכם את הדיל המשתלם ביותר, וזה המגלם בתוכו כמה שיותר שירותים.

 

4.ניסיון – לא משהו שניתן להתפשר עליו

אם יש משהו שלא תהיו מוכנים להתפשר עליו בשום פנים ואופן הוא שירות האבטחה שתקבלו. ניסיון המאבטחים והניסיון של החברה בעיקר, הינו חשוב ומסתמן כפרמטר המוביל והמשמעותי ביותר עם הבחירה שתעשו. מדובר על אנשי ביטחון שעתידים לשמור על בניין המשרדים או המגורים שלכם, כך שחשוב להבטיח כי הם עברו את ההכשרות המתאימות וכי הם מנוסים בעבודה מהסוג שאתם צריכים. ככל שהחברה מנוסה יותר, כך היא יודעת להעניק פתרונות טובים יותר, איכותיים יותר ומהירים יותר.

כתיבת תגובה