לא פעם בשנה: בכל כמה זמן נהוג להחליף מצבר?

יום הולדת חוגגים פעם בשנה, אך המצבר מעדיף לחגוג את החלפתו בכל 4 שנים! כל עוד המצבר משרת אתכם, וכל עוד אין תקלות המשבשות את תפקוד הרכב, תוכלו ליהנות מראש שקט לפרק זמן לא מבוטל. מציעים לכם להחליף את המצבר במהלך טיפול לרכב? סרבו בנימוס.

מצבר לא מחליפים במעמד טיפולים שגרתיים ברכב

אולי כדאי להתחיל במעין הודעת אזהרה לכל הנהגים: את המצבר שלכם אתם בהחלט לא צריכים להחליף אחת לשנה. כידוע, כל נהג נדרש להגיע למוסך המטפל שלו בכל שנה לטובת ביצוע בדיקות שגרתיות ברכב. המטרה היא כמובן להבטיח כי הרכב בטיחותי וכי ניתן להעלות אותו על הכביש. המושג "חאפרים" לבטח לא יהיה לכם זר, והוא רלוונטי גם בתחום המוסכים.

בעוד ישנם מוסכניקים אמינים שידאגו לרכב שלכם ולכם, גם ישנם אלו המנצלים את הגעתם של הנהגים בכדי לייצר אינטראקציה מכירתית. כך, הם מציעים לכם מצבר חדש למרות שאתם כלל לא צריכים להחליף אותו. לרוב, לא יציינו בפניכם כי יש לכם צורך בהחלפת המצבר, אלא שפשוט ידגישו עד כמה זוהי הזדמנות נפלאה להחליפו כשאתם כבר במוסך. ההמלצה אליכם? סרבו בנימוס.

רכשתם מצבר חדש? יש לכם שקט ל-4 שנים!

המון נהגים מופתעים לגלות כי מצברים לרכב מחליפים אחת לארבע שנים. לא במקרה אותם "חאפרים" מציעים למכירה מצבר בכל הזדמנות – זאת מאחר והמון נהגים לא מודעים לתדירות ההחלפה הנדרשת. כל עוד המצבר תקין וכל עוד מדובר על מצבר ממותג, תוכלו ליהנות ממנו למשך 4 שנים! ישנם מצברים של מותגים שונים המומלצים לשימוש של 3 שנים.

כך או כך, לא תטרכו להמר על תאריך ההחלפה, שכן מוטבע על כל מצבר תאריך ההחלפה האחרון – כך שתוכלו בהתאם לתאריך המוטבע לתזמן את ההחלפה הבאה שלכם.

החלפה מוקדמת תיתכן עם מצבר יד שניה

במקרה בו מותקן אצלכם ברכב מצבר יד שניה (משומש), הסבירות להחלפת המצבר לאחר זמן קצר תהיה מאד גבוהה. מצברים אלו מותקנים ברכבים לטובת מענה זמני, כך שהם מראש מיועדים לשימוש של כמה חודשם בודדים. שימו לב: במקרה בו בדקו לכם את המצבר וגילו כי תאריך ההחלפה המומלץ עבר, חשוב מאד להחליף את המצבר למצבר חדש.

הדבר האחרון שתרצו הוא למצוא עצמכם תקועים עם הרכב באמצע ציר תנועה רק בגלל מצבר. היו ערים לתאריך ההחלפה המומלץ והבטיחו גם לעצמכם נסיעה טובה!

כתיבת תגובה