למידה למבחנים בבית קפה – יעילה או מכשילה?

אחזקת מבנים

פעמיים בשנה, בסיום סימסטר החורף ובסיומו של סיסמטר הקיץ, גם אתם מבלים ממושכות בבתי קפה שונים. הסיבה? למידה למבחנים וכתיבת עבודות אקדמיות. לכאורה, מדובר על הדבר הטבעי ביותר שתוכלו לעשות – להקדיש זמן ללימודים. בפועל, האם למידה בבתי קפה אכן מסייעת לכם או דווקא מכשילה אתכם?

רגע לפני שגם אתם לוקחים אתכם את הלפטופ מחוץ לבית ליום לימודים ארוך, נסו להבין האם גם אתם בנויים ללמידה במרחב ציבורי שכזה.

האם אתם יכולים ללמוד בסביבה רועשת?

העולם מתחלק ל-2 קבוצות של אנשים: סטודנטים שצריכים חלל שקט וסטריילי בכדי ללמוד, וסטודנטים שיכולים ללמוד גם לצלילי קדיחות ורעשים אחרים. לפני שאתם משקיעים זמן בחיפוש אחר בית קפה ידידותי לסטודנטים, נסו בעיקר להבין האם אתם יכולים לעבוד בסביבה רועשת. מטבע הדברים, בתי קפה מאופיינים בלקוחות מתחלפים שנכנסים ויוצאים, מוסיקה המתנגנת ברקע וסאונד של סכו"ם הנוגע בצלחות הסועדים.

בעוד ישנם הסטודנטים שעבורם הסביבה הדינאמית יוצרת אווירה של חיים ומחדירה בהם מוטיבציה, גם ישנם אלו שרעשים כאלו יכולים להקשות עליהם מאד. כל יום למידה שלכם יקר, כך שיהיה חבל לגלות כי בזבזתם יום על ניסיון כזה שלא צלח.

היתרון האדיר: אין מקום למנוחה או הפסקות ארוכות

סטודנטים שבוחרים ללמוד בסביבה שקטה במרבית המקרים בוחרים בחדר הפרטי שלהם בדירתם. כך, לאורך שעות הם משקיעים עם למידה למבחנים וגם עם כתיבת עבודות סמינריוניות. בשונה מלמידה בבית שהמון פעמים מייצרת סביבה מפתה לנוח ולקחת הפסקות, בבית הקפה או בכל מקום ציבורי – כמעט ואין מקום להפסקות שכאלו. לכן, למידה בבית קפה מחזיקה ביתרון: אתם נמצאים במקום ציבורי, כך שאתם חשופים לפחות גירויים בדמות צפייה בטלוויזיה, מנוחה על המיטה המפנקת או בילוי של שעות במטבח.

הנוסחה המנצחת: שילוב בין כמה לוקיישנים שונים

מאחר ותקופת המבחנים היא תקופה יחסית ארוכה שאורכת בין חודש לחודשיים, כדאי שלא להתמקד בלוקיישן למידה אחד, אלא לשלב בין כמה לוקיישנים שונים:

  • למידה בחדר הפרטי שלכם
  • למידה בספריה של מוסד הלימודים
  • למידה בבית של חברים
  • למידה בבית קפה

המטרה היא לגוון את שגרת הלמידה שלכם – מה שאמור להחדיר בכם מוטיבציה מחודשת בכל יום למידה מחדש. בעת שתלמדו לאורך כל התקופה במקום אחד בלבד, אתם עלולים לשקוע אל תוך שגרה שיכולה להקשות עליכם. מנעו מראש מצב של שחיקה מוקדמת וטפחו את שגרת הלמידה שלכם במקומות שונים המתאימים לכם.

כתיבת תגובה