למי מתאימה השקעה בנדל"ן מסחרי?

 

נדמה כי הנטייה הטבעית של משקיעי הנדל"ן היא להתפקס על דירות להשקעה. בפועל? ישנו עולם השקעות שלם של נדל"ן מסחרי הכולל משרדים, חנויות וכדומה. האם גם לכם מתאימה השקעה מסוג שכזה?

 

נדל"ן במחירים נוחים יותר? זו ההשקעה שלכם

בעת שמשווים בין נדל"ן פרטי ובין נדל"ן מסחרי, מגלים כי העלויות של הנדל"ן המסחרי נוחות יותר. מאחר ומדובר על מחירים נוחים יותר, מדובר על השקעות נגישות יותר בהשוואה לאלו הפרטיות. אם השיקול שלכם הוא עלות הנכס, אין כל ספק כי נתיב זה מתאים לכם יותר. כן חשוב להדגיש כי יש לחשב את התשואה הצפויה שלכם, זאת על מנת להבטיח שהעסקה אכן תוכתר כהצלחה. אין כל משמעות לרכישת נכס במחיר נוח בעת שהתשואה שלכם צפויה להיות נמוכה ולא להניב לכם את הרווח שאתם מצפים לו. על אפיקי ההשקעה והדרך לאתר את הנכסים הרווחיים ביותר תוכלו באמצעות קורס לימודי השקעות נדל"ן.

 

ראש שקט לכמה שנים ולא לשנה אחת

בעת שיש ברשותכם דירה להשקעה, חוזי השכירות לרוב נחתמים בכל שנה מחדש – עם אותם הדיירים או עם דיירים חדשים. המשמעות היא שעליכם לחפש דיירים, לערוך ראיונות ארוכים לכל דייר פוטנציאלי על מנת להבטיח כי אכן מדובר על דייר איכותי ולעבור פעם נוספת את בירוקרטיית החתימה ועורכי הדין. מנגד, בעת שאתם משקיעים במשרד לדוגמא, אתם יכולים להשכיר את המשרד גם לחמש שנים וגם לעשור. האינטרס הברור של החברות השונות הוא להתיישב במקום קבע לכמה שיותר זמן, כך שאתם זוכים בהכנסה קבועה לטווח ארוך מאד.

 

היתרון: אתם משכירים חלל ריק, לא דירה מרוהטת

כמו כן, המון פעמים דיירים מחפשים להיכנס לדירות מרוהטות, כך שאתם נדרשים במידה רבה לרהט את הדירה על מנת להפוך אותה נחשקת יותר. מנגד, בנדל"ן המסחרי המגמה הפוכה לחלוטין: בעלי המשרדים מעוניינים בחלל ריק שאליו הם יצקו את הרהיטים שלהם המותאמים בפונקציונאליות הרמונית לצרכי המשרד, למספר העובדים ולתנאי העבודה הנדרשים. על כן, אינכם צריכים להשקיע בריהוט ואלמנטים שונים בנכס שלכם, אלא שתוכלו להשכירו ריק.

כתיבת תגובה