מדוע ממש לא כדאי לאלף את הכלב לבד?

1.פשוט מאחר ואין לכם את ההכשרה הנדרשת

כפי שאינכם מאבחנים את עצמכם רפואית וכפי שאינכם מספרים את עצמכם בעת שאתם זקוקים לתספורת, כך גם אינכם יכולים לאלף את כלבכם עצמאית. כלומר, טכנית – תוכלו לעשות זאת. בפועל? כפי שתספורת על ידכם ולא על ידי ספר מקצועי ככל הנראה תהיה פחות טובה, כך גם האילוף. תכנית אילוף שמה את הדגש על שינוי הרגלים והתנהגויות אצל הכלב, כאשר יש לעשות זאת עם מאלף מקצועי ומנוסה שידע לאפיין את הכלב, את ההתנהגויות הבעייתיות ולהתאים לו תכנית אילוף כלבים מתאימה.

2.אין לכם חוות דעת אובייקטיבית על האילוף שלכם

בעת שאתם מבצעים את האילוף עם מאלף, הרי שצמוד אליכם איש מקצוע שיכול להעניק לכם חוות דעת כללית על התהליך, על דרך ההתנהלות שלכם, על הדברים הטובים שאתם עושים ועל אלו שיש לשפר. בעת שאתם בוחרים לאלף את כלבכם לבד, הרי שאין באמת אח גדול שמפקח עליכם ויכול לדייק את מה שאתם עושים. התוצאה? יכולה להיות בינונית במקרה הטוב, או להחמיר את התנהגות הכלב במקרים הקיצוניים.

3.האילוף אינו תחום במסגרת וכאן מתחילה הבעיה

כשאתם מתחייבים לתכנית אילוף עם מאלף, אתם בעצם מתחייבים לתכנית קבועה – בימים קבועים ובשעות קבועות. כך, אתם יודעים שלפחות פעם בשבוע עליכם לפנות זמן על מנת לעבוד עם כלבכם. מה קורה בעת שאתם מאלפים את הכלב לבד? הרי שאין לכם באמת מסגרת קבועה שאתם מחוייבים לה, וכך המון פעמים תכנית האילוף לא מתבצעת ברצף. התוצאה? ההתנהגות הרצויה לא מוטמעת אצל הכלב וכך יהיה קשה מאד להתקדם בתהליך.

4.מה קורה במידה ואתם מאלפים בשיטה לא מומלצת?

ישנן עשרות שיטות אילוף אפשריות, כאשר המאלף שיעבוד אתכם יבחר את השיטה המתאימה ביותר בהתאם לגיל הכלב, אופי הכלב וההתנהגויות שרוצים לשנות. בעת שאתם בוחרים לאלף את הכלב עצמאית, הרי שאתם בוחרים את השיטה על דעת עצמכם. איך תדעו באיזו שיטה לבחור אם אין לכם היכרות עם השיטות השונות, את הניסיון המקצועי הנדרש והתנסות עם תקדימים שונים?

5.עם אילוף עצמאי, התוצאות ככל הנראה יאחרו להגיע

לא ניתן להשוות אילוף עצמאי לאילוף מקצועי. לכן, במידה ואכן בחרתם לאלף את הכלב עצמאית, עליכם לקחת בחשבון כי ישנו סיכוי גדול שהתוצאות יאחרו להגיע. במידה ואתם רוצים לשנות התנהגויות והרגלים אצל כלבכם, עשו זאת במסגרת הראויה עם מאלף מנוסה ומיומן.

כתיבת תגובה