מדריך לרכישת דירה

המאמר באדיבות שוקי ג'אנה עו"ד מקרקעין

כל אדם שרוצה להשקיע סכום כסף כלשהו ולבצע השקעה שתניב לו רווחים יכול לבצע זאת בתחום הנדל"ן. 

לאורך שנים נהוג היה לחשוב שהשקעה בנדל"ן מתאימה רק בשני תנאים: בתנאי שיש לך הרבה כסף, או בתנאי שאתה מבין גדול בנדל"ן (וכמובן – אם שני התנאים נכונים לגביך). אבל בשנים האחרונות המצב השתנה לבלי היכר, והפך להיות כזה שכל אחד יכול להשקיע בתחום הנדל"ן, גם אם הוא לא מומחה בתחום באופן אישי, וכן שניתן להשקיע כל סכום התחלתי ולא צריך לחכות למיליון הראשון כדי להתחיל להשקיע בנדל"ן. 

יותר מזה, כיום נהוג יותר ויותר להשקיע סכומים קטנים ולמנף אותם, ולהחזיר את ההלוואות מההכנסות. כמובן שכל התנהלות כזאת צריכה להיות מגובה בכמה תנאים חשובים:

  1. שיש לכם סכום כסף התחלתי ושאם לוויתם כסף מחברים או משפחה תוכלו להחזיר להם את ההלוואה. יחד עם זאת, מומלץ שכדי שתשנו טוב בלילה, תגייסו הון התחלתי מינימלי לפחות ולא תלוו מחברים או משפחה, וגם את ההלוואות מהבנק או מגורמים עסקיים אחרים תגבילו, לפחות בהתחלה. כמו שאומרים: אל תקפצו מעל הפופיק"
  2. שאתם מוכנים ללכת כברת דרך ארוכה וכי יש לכם סבלנות לחכות לראות את ההשקעה שלכם מניבה לכם הכנסות
  3. שאתם מוכנים גם להפסיד ולוקחים בחשבון שיש גם אפשרות שתפסידו חלק מכספכם. בדיוק כמו בכל השקעה אחרת, תמיד יש אפשרות שנפסיד כסף, אבל לעומת אפיקי השקעה אחרים, השקעה בנדל"ן נחשבת לאפיק ההשקעה הבטוח ביותר באופן יחסי. למשל, השקעה במניות נחשבת להשקעה מסוכנת יותר.
  4. שיש בכם יצר הרפתקנות

 

מהו הסכום ההתחלתי שנחוץ להשקעה בנדל"ן

 

כיום כבר לא נחוצים סכומים גבוהים של כספים כדי שגם אתם תוכלו להשקיע בנדל"ן. יותר מזה, גם אם יש ברשותכם סכומי כסף גבוהים שאותם תרצו להשקיע, סביר להניח שיועץ נדל"ן מנוסה יאמר לכם לפזר את ההשקעה ולרכוש מספר מבני נדל"ן שונים באיזורים שונים, במחירים שונים ולמטרות שונות, כדי לפזר את ההשקעה. גם בתחומים שונים מחוץ לנדל"ן, יועצי השקעה מייעצים לפזר את ההשקעה. 

קחו בחשבון שמעבר לסכום ההשקעה הראשוני בנדל"ן עצמו, ההשקעה דורשת הוצאות נוספות, ותדרוש הוצאות לא צפויות, כך שרצוי שתשאירו לכם סכום כסף כלשהו בצד לצורך הוצאות לא מתוכננות. כמובן שעליכם להיות יסודיים בתכנון ההוצאות כדי לשים לב לכל הוצאה שיכולה להיות צפויה. על כן כדאי גם להתייעץ עם בעלי מקצוע. החברה שלנו בעלת ניסיון רב בתחום ההשקעות בנדל"ן. נשמח שתפנו אלינו ונשמח לסייע לכם להתחיל ללכת בתחום ההשקעות בנדל"ן. 

כדאי מאוד להיות מלווה בעסקאות נדל"ן בחברה בעלת ניסיון בתחום, ואם לא בחברה עם ניסיון, אז לפחות עם עורך דין מומחה בתחום הנדל"ן. עורך דין או חברה מקצועית יוכלו לסייע לכם גם לתפור את העסקאות המתאימות למידות שלכם, גם לסייע לכם לאתר עסקאות כדאיות וגם לסייע לכם להיפגע מכניסה לעסקאות לא כשרות, עסקאות מסוכנות או חלילה לחתום על חוזה עם נוכלים. 

 

עסקאות נדל"ן הן אפיק השקעה שהפופולאריות שלו גדלה מאוד לאורך השנים האחרונות. אנשים המשקיעים בנדל"ן מדווחים על הזדמנויות רבות יותר להרוויח מהשקעה פאסיבית, במיוחד מאז שנהיה מקובל לשכור בתים ודירות בחופשות המחליפים בתי מלון. אפשרויות הרווחים מנדל"ן גדלות והכנסה פאסיבית היא כיום אפשרית כמעט לכל אחד.

 

 

כתיבת תגובה