מה זה מחשוב ענן

מחשוב ענן – זו טכנולוגיה חדשה שהוצגה על ידי  חברת ענק – אמזון בשנת 2006. טכנולוגיה זו שכובשת את עולם הטכנולוגי במהירות בזק. טכנולוגיה זו מאפשרת להשתמש במשאבי מחשב המספקים על ידי רשת יעודית. בזמן האחרון רב החברות הגדולות בוחרות להעביר את השרתים שלהם לענן. הסיבה לכך שיש פחות הוצאות על תחזוקה.

אז מה זה בעצם מחשוב ענן?
למעשה זה כל שירותי מחשב תחת גג אחד. כאן מדובר על שרתים, בסיסי נתונים, אחסון מידע דרך רשת. זה אומר שבמקום שאתם תרכוש והחזירו בחומרה בעסק שלכם, אתם שוכרים את השירות הזה מחברה אחרת. ולא, אל תחשבו שזה יקר יותר, מכיוון שההתעסקות עם הקמת מערכת מחשוב בארגון דורשת הרבה משאבים ותקציבים, גם אל תשכחו על תחזוקה. במקרה שאתם עוברים לחשוב ענן, אתם משמעותית חוסכים בהוצאות. איך זה עובד?
דרך המחשב המשתמש מתחבר למחשב מרוחק דרך אינטרנט או קוו תקשורת אחר, ואז ביכולתו להשתמש בכל השירותים שהוא זקוק להם.
אז איך בוחרים ספק של מחשוב ענן?
כמובן שתמיד יהיו חילוקי דעות לשם או לשם. מכיוון שלכל חברה או ארגון יש את הדרישות שלה. אבל לרב חברות תהיה דרישה קבועה לספק  ביצועים טובים ומהירים של פלטפורמת מחשוב ענן, זמן תגובה טוב, זמינות וגמישות של מערכת כולה, כמובן על עלויות גם שמים דגש גדול.
בנוסף לפני רכישת שירותי מחשוב ענן, מומלץ מאוד לבדוק זמינות ואיכות של צוות תמיכה טכנית, שירות לקוחות.
דבר הבא, שמאוד חשוב לבדוק, זה רמת האבטחה שמציעה חברה. כידוע כיום ספקי שירותי מחשוב ענן משקיעים מאמצים רבים לצורך אבטחת מידע ומתן תחושת ביטחון ללקוחות שלהן.
 אבל בוא נחשוב אם עד עכשיו דיברנו ונראה שכל המערך הזה עובד נפלא, אז למה לא כולם עדיין התנפלו על מציאה. התשובה היא מאוד פשוטה, לשירות הזה גם קיימים חסרונות, לא סתם אומרים שאין שום דבר מושלם בעולם.
אז מה בעצם החסרונות?
קודם כל זה צורך בגישה מתמדת לאינטרנט, הרי אם קיימת תקלה בשירותי אינטרנט, אז אין אפשרות לגשת לענן. דבר נוסף זה אבטחת מידע, למרות שנעשים כאלו מאמצים לצורך הגנה, בכל מקרה החששות קיימות. גם עניין של מהירות הנגישות למידע, הוא לא פתור עד הסוף. הרי מובן, שזה גם תלוי ברוחב פס, ככל שהפס רחב כך נתונים יעברו מהר יותר.
אז לסיכום ניתן להגיד, שמאז שפיתחו את הטכנולוגיה זו – היא חללה את המהפכה בעולם ניהול של ארגונים ובהחלט קיים פוטנציאל אדיר במחשוב ענן.

כתיבת תגובה