מידע נוסף על קורס ניהול פרויקטים

קורס ניהול פרויקטים PMTEAM

תחום ניהול הפרויקטים הוא מקצוע מורכב הדורש שילוב יכולות ומיומנויות מקצועיות לצד מיומנויות אישיות. על פי 'העמותה לניהול פרויקטים' (PMI), "ניהול פרויקטים הוא יישום של ידע, מיומנויות, כלים וטכניקות כדי לממש את דרישות הפרויקט". מה זה ניהול פרויקטים, כיצד נראית ההכשרה ואיפה הכי כדאי ללמוד?

תפקידו של מנהל פרויקטים

את תפקיד מנהל הפרויקט ניתן למצוא במסגרות וארגונים רבים – חברות הייטק, ענף הבנייה, חברות שיווק ופרסום ועוד. בהגדרת התפקיד, מנהל הפרויקט הוא המתאם בין יחידות פונקציונליות שונות בחברה או בארגון. הוא אחראי להגדרת מטרתו של הפרויקט, לעמידה בלוח הזמנים ובתקציב שלו ולבקרה מתמדת. נהוג לחשוב שמנהל פרויקט הוא איש מקצוע כל-יכול, אך במקרה זה, מנהל הפרויקט הוא בעיקר האחראי לנצח על התזמורת, החל משלביו הראשונים של הפרויקט, ועד לסגירתו המסודרת. לצד יכולותיו המקצועיים והניהוליים, חשוב שמנהל פרויקט יהיה אדם שיודע לפתור קונפליקטים ולדבר אל אנשים, כיוון שבמסגרת תפקידו, יהיה אחראי לעיתים על מספר רב של אנשים שנדרשים לעבוד יחד, על כל המשתמע מכך.

כיצד נראית ההכשרה של מנהלי פרויקטים?

הכשרה של מנהל פרויקטים מיועדת לבעלי תפקידים ניהוליים עם ניסיון מקצועי וניהולי של שלוש שנים לפחות, כאשר קיימת העדפה לבעלי השכלה אקדמית. בתכנית הלימודים, נוגעים בכל הסוגיות והאתגרים העומדים בפני מנהלי פרויקטים ולומדים מגוון של כלים ושיטות לניהול נכון של זמן, של אנשים ושל משימות. חלק מהנושאים בהכשרת מנהלי פרויקטים הם ניהול סיכונים, תכנון של עלות ותקציב, אינטגרציה בין תהליכים, הבטחת איכות ועוד, וישנם מוסדות לימוד שאף כחלק מההכשרה דורשים מהתלמידים להגיש ולהציג פרויקט גמר, מה שמסייע באופן המעשי. במרבית מוסדות הלימוד, ההכשרה אורכת כ50 עד 80 שעות פרונטליות, במתכונת של פעם עד פעמיים בשבוע.

 האם זה משתלם?

מנהלי פרויקטים נהנים משכר גבוה יותר ומאתגר רב במקום עבודתם. בנוסף, מנהל פרויקטים הוא תפקיד אשר נדרש במגזרים רבים בתעשייה, מה שמאפשר כניסה לעולמות מרתקים בזכות יכולות ניהוליות ואישיות ברמה הגבוהה ביותר.

היכן ניתן ללמוד קורס ניהול פרויקטים?

קורס ניהול פרויקטים ניתן ללמוד במוסדות לימוד שונים, במוסדות המכשירים מנהלים כדוגמת המכללה למנהל, וכן במוסדות טכנולוגיים כדוגמת מכון HIT ומכללת אתגר להנדסה וטכנולוגיה. בחברת P.M. Team  (פי.אמ.טים), הנחשבת למוסד מוביל בתחום לימודי ניהול פרויקטים עם שיעור המסיימים בהצלחה הגבוה בישראל, ושיעור העוברים בהצלחה את מבחן הסמכת ה PMP הגבוה בישראל (Project Management Professional, מבחן הסמכה בינלאומי למקצוע ניהול הפרויקטים), ניתן לקבל תעודת גמר מקצועית כמנהל פרויקטים וליווי אישי וצמוד.

כתיבת תגובה