משחקי מריו

משחקי מריו

סביר להניח שמעטים הם האנשים שלא יודעים במה מדובר כשאומרים להם משחקי מריו. סופר מריו היה פופולארי כבר בשנתו הראשונה בסוף שנות התשעים ונותר פופולארי ומבוקש עד היום. לא בכדי הפך סופר מריו למושג משחקי מריו. מדובר במאות משחקים שהומצאו על רקע אותה דמות חיננית, שהקשר בינה לבין מריו הישן חזק יותר או פחות. משחקי מריו הם שם כולל לכל גרסאות המשחק שנולדו עם השנים, כאשר הקשת מילות החיפוש האלו באחד ממנועי החיפוש תעלה מיליוני תוצאות של אתרי משחקים מרחבי העולם להורדה או למשחק און ליין.

משחקי מריו: החוקים

נראה כי המכנה המשותף בין כל המשחקים שהצליחו הוא פשטות החוקים והלמידה המהירה של השלבים. משחקי מריו מבוססים כולם על אותם החוקים, שכאמור לא מסובכים וניתנים לתרגול מהיר. תנועה מתבצעת באמצעות החיצים וקפיצה באמצעות מקש הרווח. ישנם שלושה סוגים של יצורים: אלה הנעלמים כשקופצים עליהם, צבים שחוזרים לעצמם לאחר כל קפיצה של סופר מריו על גבם ויצורים שכל נגיעה בהם גורמת לפסילה. כמו כן, כל נפילה לבור נחשבת גם היא כפסילה. במספר מסוים של נקודות או באיסוף פטרייה מתווספת אפשרות לפסילה נוספת, כך שהמשחק מתארך.

משחקי מריו: כל הסוגים

אתרי משחקים רבים מתפארים בספריית המשחקים שלהם וטוענים כי הם מציעים את כל משחקי מריו באשר בהם: מריו והכוכבים, מריו הישן וכדומה. נראה כי ניסיון לאתר את כל גרסאות משחקי מריו היא כמעט בלתי אפשרית. יש אינסוף סוגי משחקים, בין אם גרסאות שונות למשחק ובין אם שימוש בדמותו של השרברב המשופם למשחקים אחרים. ריבוי ההמצאות וגרסאות המשחק רק מוכיחות את הביקוש העצום למשחק הקלאסי שכבר שנים רבות מלווה אותנו בכל גיל ובכל שעה ביום.

משחקי מריו ברשת

יש כאלה המייחסים את הפופולאריות של משחקי מריו לרשת האינטרנט שאיפשרה לכולנו לחזור למשחקי הקלאסיקות מכל הזמנים. ללא שום ספק, הנגישות למשחקים היא שמקלה עלינו וגורמת לנו לרצות לחזור אליהם בכל פעם מחדש שוב ושוב. משחקים ברשת לא דורשים הורדה או מיומנות טכנולוגית מסוימת. צריך רק להיכנס לאתר של משחקים, לדאוג שיש במחשב אפשרות למשחקי פלאש, להקליק על המשחק הרצוי ולהתחיל לשחק ללא הגבלה.

אלעד

המאמר נכתב ע"י אלעד כהן - מתכנת פלאש בחברת GAME DEV LTD.

כתיבת תגובה