מתכוננים למבחן אמריקאי? כך תעברו אותו בהצלחה

המון סטודנטים מעדיפים להבחן במבחנים פתוחים מאשר במבחנים אמריקאים. כל פורמט של מבחן מגלם בתוכו יתרונות וחסרונות, כאשר המבחן האמריקאי מאפשר לכם לקבל נקודות על שאלה גם במקרה ולא ממש ידעתם את התשובה עליה.

רגע לפני שגם אתם נבחנים במבחן אמריקאי בסימסטר הקרוב, קחו אתכם טיפים לדרך שיסייעו לכם במעבר במבחן:

1.קראו את השאלה יותר מפעם אחת

אם ישנה סיבה מובהקת שבגללה המון סטודנטים נופלים במבחן אמריקאי, היא מענה מהיר מדי על השאלות. לעתים, מקריאה קצרה וחפוזה אתם בטוחים שאתם יודעים את התשובה, אך מאחר ואתם לא קוראים את השאלה לעומק ומספר פעמים, אתם מפספסים את הנקודה. לכן, השקיעו בקריאת השאלה יותר מפעם אחת.

2.תחילה, פסלו תשובות

אז איך משיבים על מבחן אמריקאי? בטח שלא מסמנים מיד את התשובה שנראית לכם נכונה. לעתים, ישנן כמה תשובות שיכולות להיות נכונות, כאשר תשובה אחת מדויקת יותר מהתשובה השניה שלכאורה נכונה. לכן, התחילו את המענה עם פסילת תשובות. כך, אתם מצמצמים את מספר התשובות האפשריות מ-6 ל-3 לערך.

3.לאורך הלמידה: התמקדו על פרטים קטנים

מבחן אמריקאי בודק את הידע שלכם לעומק. לכן, כשאתם לומדים למבחן, השקיעו מאד בשינון שמות, שנים, תאריכים, שמות של מודלים וגישות ופרטים קטנים אחרים. בשונה ממבחן פתוח שבו אתם יכולים להפגין ידע, גם אם הוא חלקי, במבחן אמריקאי במידה ולא תדעו את התשובה הנכונה היחידה – תאבדו את כל הנקודות.

4.חשבו את הזמן שיש לכם להשיב על כל שאלה

כשאתם נערכים להגשת העבודה האקדמית שלכם עם כתיבת עבודות אקדמאיות, ככל הנראה אתם לא נמצאים בלחץ של זמן. יש לכם פרק זמן לא מבוטל לכתוב את העבודה, כאשר היא נכתבת ללא לחץ. עם זאת, מבחן אמריקאי תחום וקצוב בזמן – כך שעליכם לתכנן מראש כמה זמן תקדישו לכל שאלה. לדוגמא: במידה והמבחן אורך כשעה ויש לכם 20 שאלות, הרי שיש לכם כ-3 דקות לכל שאלה.

5.אתם לא יודעים מה התשובה? תמיד עדיף להמר

ומה קורה במידה ואתם לא יודעים מה התשובה לשאלה? אל תשאירו אותה ריקה! במבחן פתוח לדוגמא, כשאתם לא יודעים מה התשובה לשאלה שנשאלתם, אתם אכן לא יכולים להשיב עליה. עם זאת, במבחן אמריקאי תמיד ישנו הסיכוי כי תהמרו הימור מושכל. המסקנה? אל תפחדו להמר! הדבר הטוב ביותר שיכול לצאת הוא שתקבלו את הנקודות, כאשר המקרה הגרוע ביותר הוא שתפסידו נקודות על השאלה.

כתיבת תגובה