מתלבטים בין רכב פרטי לקלנועית? זו התשובה!

בעוד ישנם אלו שממשיכים לנהוג על רכב פרטי, ישנם אלו שמעדיפים פתרונות אחרים כדוגמת הקלנועית. גם אתם נמצאים בשלב בו אתם מנסים להבין איזו רכישה תהיה כדאית יותר לכם? לפניכם, מדריך מקוצר, אך עם זאת מאד ממקד שיאפשר לכם להגיע להחלטה מהירה. השיקולים הנלקחים בחשבון?

  • היכן אתם מבצעים את הסידורים שלכם
  • האם אתם חיים לבד או בזוג
  • מהו התקציב העומד לרשותכם

מרבית הסידורים: בתוך העיר או מחוץ לעיר?

השיקול הראשון שכדאי לקחת בחשבון עם השאלה האם לרכוש קלנועית או רכב פרטי, הוא בדבר אורח החיים שלכם. במילים אחרות? האם אתם נוהגים לבצע את מרבית הסידורים שלכם בתוך העיר, או מחוץ לעיר. לאלו מכם שנוטים לבלות בעיקר מחוץ לעיר המגורים, יתאים יותר רכב פרטי. מנגד, כל עוד אתם מבצעים את כל הסידורים השונים שלכם – מקופת החולים ועד הסופר-מרקט בשכונת המגורים, הרי שיומלץ לכם לרכוש את הקלנועית.

שימו לב כי הקלנועית מותרת לשימוש במרחב העירוני בלבד (או ברחבי קיבוצים או מושבים). לכן, הבנת אורח החיים שלכם חיונית וחשובה לטובת הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

חיים עם בן זוג, מטפל או לבד?

ישנם אנשים מבוגרים שגרים לבדם, אך גם ישנם כאלו שמתגוררים בזוג. כל עוד אתם גרים לבדכם והצרכים שלכם מסתכמים בגיחה קצרה אל המרכז המסחרי, הרי שהקלנועית היא המענה המתאים לכם. עם זאת, במידה ואתם חיים בזוג – תוכלו לשקול גם את רכישת הרכב הפרטי. בכל מקרה, חשוב לדעת כי ישנה קלנועית זוגית המתאימה לזוג נוסעים. המשמעות היא שבהתאם לשגרת היום שלכם (כפי זו שהוצגה קודם לכן), תוכלו לקבוע האם מתאים לכם רכב או דווקא הקלנועית.

התקציב העומד לרשותכם כמשפיע על ההחלטה

ובנוסף, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי גם ישנו היבט כלכלי. רכישת הקלנועית זולה יותר בהשוואה לרכישת רכב פרטי בעשרות אלפי שקלים. מעבר לכך, תחזוק הרכב הפרטי מבוסס גם על הוצאות אחרות הכוללות הוצאות שוטפות כמו הדלק, אך גם תשלומים עבור ביטוחים, טסטים וכיוצא בזה. כל עוד אתם משתמשים בקלנועית, אינכם צריכים להוציא כספים נוספים מלבד עלות הההשקעה הראשונית.

כמו כן, במידה והתקציב העומד לרשותכם גם לא מאפשר לכם לרכוש קלנועית חדשה, תוכלו להתעניין לגבי דגם יד שניה. כדאי בהחלט לרכוש את הקלנועית (גם את זו המשומשת), בחנות מוכרת של קלנועיות.

כתיבת תגובה